VYRIŠKUMAS.EU

... tobulėjimo gidas vyrams ...

Vyriškumas - tai tema, kuri neturi vieno apibrėžimo, kuri nėra išsiamiama, išdiskutuojama ir kuriai paskirtas visas šis portalas. Kiekvienas vyras savaip supranta vyriškumą, tačiau dėl nuomonių skirtumų pati sąvoka gali nukrypti į labai keistas formas. Norėdamas suvienyti vyriškumo sąvoką, norėdamas padėti vyrams išsigryninti savąjį vyriškumą - čia patalpinsiu knygas, straipsnius ir video medžiagą, kurie bus tikrai kokybiški, naudingi bei skirti nagrinėti tik šią temą.

Paskutinis papildymas: 2018-02-09StraipsniaiPateikti straipsniai bus iš labai įvairių šaltinių. Yra daug žmonių, manančių, kad 15min, Delfi ar Cosmopolitan negali būti rimtos informacijos šaltiniu, tačiau mano pačio nuostabai tokiuose tinklalapiuose radau keletą tikrai labai gerų straipsnių, kuriuos parašė psichologai (-ės) ar žmonės, kuriems tiesiog aktuali ši tema.

Lengvesni, apšilimui

Lengvas straipsnis apie tai, kaip Lietuvoje žinomi vyrai supranta vyriškumą. Kodėl siūlau perskaityti - nes yra tikrai neblogų minčių.
LT | Skaityti

Visai neblogas, ilgas straipsnis apie tai, kad moteyrs susižavi vyrų veržlumu ir jėga, tačiau po santuokos pačios tą jėgą suminkština, mat taip gyventi patogiau. To pasekmė? Dingusi aistra, nes moteris pamilo vyrą ne už patogumą...
LT | Skaityti

Kol pasaulis pamišęs dėl alfa vyro titulo, omega vyrai ramiai, nebūdami dėmesio centre taip pat išlieka tikrais vyrais. Apie tai ir yra šis straipsnis.
EN | Skaityti

Lengvas, trumpas straipsnis apie tai, kad moterys pačios atima pareigas iš vyrų ir neleidžia jiems atsiskleisti.
LT | Skaityti

Apšilusiam protui, norinčiam dar

Sporto treneris parašė straipsnį Cosmopolitan'ui apie vyriškumą sporto prasme. Visai įdomus rakusas, kurį siūlau panagrinėti.
LT | Skaityti

Šanūno Kaniavos, kuris rengia „Vyrų rato“ susitikimus, davė interviu 15min ir pakalbėjo apie 12 vyro gyvenimo apsektų, sąlygojančių vyriškumą - automobilius, tėvo nebūvimą, iššūkių nekėlimą, santykius su moterimis ir pan.
LT | Skaityti

Dar vienas Šarūno Kaniavos straipsnis su pasakojimu apie „Vyrų rato“ veiklą bei minimis apie vyriškumo esmę.
LT | Skaityti

Visai neblogas pokalbis su šeimų konsultantu apie tai, kas vyksta vyro gyvenime, kuomet jis praranda laisvę arba kai iškeičia savo gyvenimo tikslus į moterį. Išsamus ir apžvelgiantis keletą gerų temų.
LT | Skaityti

Rimtai nagrinėjančiam temą

Dar kitokiu rakursu nagrinėjama vyriškumo tema ir vyro vieta Bažnyčioje. Nors pagrindinis klausimas yra „ar religija yra moteriškas dalykas?“ ir jis, mano manymu, gana silpnai atsakomas, vis dėl to, tema skatina pažvelgti į vyriškumą iš naujos perspektyvos.
LT | Skaityti

Labai labai geras, išsamus ir naudingas straipsnis, kuriame kalbama apie blogiuko ir geriečio balanso nebūvimą bei 4 dažnus vyrų gyvenimo pavidalus / archetipus - Karaliaus, Kario, Mago ir Meilužio. Raginu visus perskaityti, tikrai atpažinsite savo pavidalą dabartiniam gyvenimo etapui!
LT | Skaityti

Rimtas straipsnis su tyrimais, pavyzdžias ir nagrinėjama tema nėra iš paprasčiausių - apie tikro vyro elgesio normas šiuolaikinėje visuomenėje. Taip pat - rekomenduoju ir skatinu grįžti prie tokio straipsnio, jei jis dabar atrodo per rimtas ar sudėtingas.
LT | Skaityti

Labai geras ir ilgas straipsnis apie vyriškumo išlaikymą šeimoje. Šitą taip pat stipriai rekomenduoju!
LT | SkaitytiKnygosKnygos, kurios, mano manymu, labai tinka vyriškumo auginimui plačiaja prasme - pvz, gerais santykiais ar išlavintu protu, skaitant filosofiją. Taip pat, bus ir knygų apie patį vyriškumą.

Ką privalo žinoti šuolaikinis vyras | vyriskumas.eu Harald Braun - „Ką privalo žinoti šiuolaikinis vyras?“ - knyga, kurios apžvalgoje ją pavadinau neverta laiko. Tad kodėl apie ją rašau čia? Todėl, kad apžvalgoje buvo tik mano nuomonė ir kažkam galbūt ši knyga labai patiktų. Vis dėl to, ją rekomenduoju tik tiem, kurie mėgsta lenvas knygas, kurie nenori nerti į vyriškumo subtilybes arba iš karto pradėti analizuoti save.
Mano rašyta šios knygos apžvalga.


Laukinis širdyje | vyriskumas.eu John Eldredge – „Laukinis širdyje“ - knyga, kuri mano pastebėjimu, tampa viena žinomiausių vyriškumo tema. Esu keliose pokalbiuose su žmonėmis girdėjęs kaip kokia moteris nupirko ją savo vyrui. Ir yra už ką jai būti žinomai - tai labai gera knyga, kurioje gausu gerų minčių, įžvalgų ir ją skaitant nejučia pradedi pats analizuoti savo gyvenimą.
Knyga parašyta lengva forma, skaitosi lengvai. Taip pat, reiktų paminėti, kad ji turi religinio cinkelio (jei kas nors yra kateogirškai prieš religiją).
Mano rašyta šios knygos apžvalga.


Vyrų pasaulis | vyriskumas.eu Artūras Tereškinas – „Vyrų pasaulis“ - šią knygą turiu, tik dar neperskaičiau. Vienintelis dalykas, kas palietė mano akis - pratarmė ir dalis įvado. O iš šių perskaitytų kelių puslapių galiu pasakyti, kad knyga bus kaip kietas riešutas. Jau vien įvado pirma eilutė gerai nusako temą: „Ši knyga - detalus sociologinis ir etnografinis žvilgsnis į tai, kaip skirtingos vyrų grupės socialiai konstruoja, išgyvena ir patiria vyriškumą ir kokie vyriškumo ženklai dominuoja viešojoje Lietuvos sferoje“. Tai ne blevyzgos, tai galbūt viena rimčiausių knygų Lietuvoje vyriškumo tema.


Idealiai tinkantis kostiumas | vyriskumas.eu Algirdas Gricius – „Idealiai tinkantis kostiumas“ - dar viena knyga, kuria galima džiaugtis, nes ją parašė lietuvis.
Tai knyga apie vyrišką stilių ir viską, kas su juo susiję - kostiumai, marškiniai, aksesuarų derinimas, batai ir jų priežiūra, aprangos stiliaus klaidos ir daug kitų temų.


Dalykinės išvaizdos vadovas | vyriskumas.eu Alvyda Jasilionytė - „Dalykinės išvaizdos vadovas“. Dar viena knyga apie įvaizdį, tačiau tema nagrinėjama kiek plačiau - pirmas įspūdis, laikysena, savigarba, aprangos kodai, kaip atrodyti profesionaliai, aprangos derinimas prie organizacijos ir panašiai. Ar autorė rimta? Taip, sakyčiau, kad rimta. Ištrauka iš jos biografijos: „Alvyda Jasilionytė – London Image Institute sertifikuota įvaizdžio konsultantė-trenerė, verslo etikos lektorė. 12 metų dirbo privataus verslo sektoriuje ir buvo atsakinga už prekių ženklų įvedimą, reklamą, rinkodarą, klientų aptarnavimą, personalo atranką ir mokymą“.


Video

Pavieniai video

Visai neblogas video apie balso žeminimą! Esu daręs balso žeminimo bandymą ir jį aprašęs straipsnyje. O kai ieškojau medžiagos apie pratimus šiam bandymui, vienas geriausių video ir buvo šis, kurį rekomenduoju.
EN | Žiūrėti

Paprastas, konkretus video apie 17 tirko vyro savybių. Sutikčiau, kad praktiškai viskas tiksliai nusakyta.
EN | Žiūrėti

Maldos vyrais pasivadinę kūrybingi žmonės sukūrė, ko gero, laidą apie vyriškumo paieškas ir čia yra pirmasis video. Daugiau, kažkodėl, nėra įkelta, tačiau nagrinėjantiems vyriškumą religine prasme - geras turinys.
EN | Žiūrėti

[ NAUJA ]Lrytas.lt video reportažas su Donatu Kantakevičiumi. Išsamiai apie vyrų stovyklas ir patį vyriškumą. Tiems, kurie labiau mėgsta vaizdą negu tekstą.
EN | Žiūrėti

Kanalai

Vienas lankytojas man parašė asmeninę žinutę ir parekomendavo pasidomėti Elliott Hulse'u. Tikrai rimtas žmogus, kalbantis labai įdomiom ir įvairiom temom. Pasidairius po jo kanalą galima rasti įdomios medžiagos, ko gero, kiekvienam.
EN | Kanalas

Sakyčiau vienas iš dviejų Youtube'o karalių vyriškumo tema - Aaron Marino ir jo kanalas Alpha m..
Kanale rasite kelis šimtus video (kuriuos jis įkelinėja kiekvieną dieną), kuriuose kalbama apie charakterį, sportą, mitybą, rūbus, įpročius ir pan. Pats jį stebiu jau virš metų ir galiu pasakyt tik tiek - šitas bičas iš pradžių gali atrodyti erzinantis, tačiau ilgainiui pripranti ir vis lauki kokio video. Gyvas charizmos pavyzdys.
EN | Kanalas

Antonio Centeno kuriamas kanalas Real men real style yra antrasis Youtube'o karalius, kuris turi taip pat šimtus video labai panašiom temom kaip Aaron'as.
EN | Kanalas