Apie autorių

Vygantas Šimkus

Esu Vygantas Šimkus.

Vilnietis, programuotojas. Mano specialybė tikrai neugdo ir nesudaro sąlygų ugdyti vyriškumui, dėl to tenka laisvalaikiu susirasti sąlygų tam vyriškumui tinkamai augti.
Kas paskatino sukurti tokį tinklaraštį? Tiesiog vieną dieną pro visus vidinio pasaulio sluoksnius prasiveržė mintis, kad pastaruoju metu skaitau knygų, kalbu su žmonėmis ir asmeniniame gyvenime patiriu daug dalykų, kurie vienaip ar kitaip rišasi su vyriškumo sąvoka. Sukilo noras su kitais pasidalinti savo atradimais tose knygose, pokalbiuose ar situacijose. Sukilo noras pabandyti kažką įkvėpti keistis ar savyje sulaužyti vieną kitą vyriškumo stereotipą, kurių, mano nuomone, šiuolaikinėje visuomenėje ne tik, kad apstu, tačiau net ir per daug. Mums, vyrams, dėl to gal nebūtų didelės bėdos: na, vieni vyrai vyriškumą traktuoja taip, kiti taip - didelio čia daikto. Bet ne viskas taip paprasta, kuomet šalia savęs turime brangiasias moteris - tas, kurios ir sugalvojo daug tų stereotipų, kurios dažnai kuria naujus, dažnai dėl tų stereotipų ir verkia, ir jaučia mums neapykantą, ir tą, ir aną.
Laimė, ne viskas taip blogai. Yra daug moterų su skirtingomis nuomonėmis, yra daug vyrų su skirtingomis nuomonėmis. Ir esmė ne į kiek nuomonių, būdamas vyras, sutelpi, o kiek prasmingų stereotipų į save sutalpini.
Tikrai norėčiau sulaukti ir skaitytojų laiškų ar straipsnių, kuriais galėtume keistis ir drauge ugdyti tikrąjį vyriškumą, kuris neapsiriboja automobilio kilovatų skaičiumi, spaudimo nuo krūtinės svoriu ar patvarkytų panų skaičiumi.
Vyriskumas.eu dienos šviesą pasiekė 2016-01-15.