Apklausa - kokio vyriškumo reikia moterims




Turėjau mintį. Auginau ilgai, susirinkau jai medžiagą seniai, tačiau rašau tik dabar. Mintis - atlikti ir išsiaiškinti kokio vyriškumo reikia moterims.
Kodėl? Todėl, kad esu skaitęs ir girdėjęs tikrai nemažai diskusijų tema „kokių vyrų reikia moterims?“, „ar vyrai gali verkti?“ ir pan. Ir tiesiog - pasidarė įdomu ko reikia eilinėms moterims, o ne toms, kurios šviečia televizijos ekranuose ir kurių pagrindiniai kriterijai, kaip įkalti, būna „tvirto, išsilavinusio, linksmo ir pinigingo“.

Kad būtų įdomiau, apklausiau ir vyrus, šiek tiek pakeisdamas 3-iąjį klausimą, nors straipsnio žvilgsnis vis tiek kryps į moteris ir į 4 joms užduotus klausimus:
1. Su kuo tau asocijuojasi tikras vyriškumas?
2. Kokios vyriškos savybės tau yra svarbiausios/reikalingiausios?
3. Ką manai, jei vyras verkia? Ar jis tau atrodo silpnas?
4. Kaip manai, ar vyras gali leisti sau palūžti? Ar visada turi bet kokiomis aplinkybėmis išlikti/atrodyti nepalūžęs?

Vyrams klausimai buvo tokie:
1. Su kuo tau asocijuojasi tikras vyriškumas?
2. Kokios vyriškos savybės tau yra svarbiausios/reikalingiausios?
3. Ką manai, jei vyras verkia? Jei verki, ar tuo metu jautiesi silpnas?
4. Kaip manai, ar vyras gali leisti sau palūžti? Ar visada turi bet kokiomis aplinkybėmis išlikti/atrodyti nepalūžęs?

Apklausoje dalyvavo labai įvairaus amžiaus moterys ir vyrai, nors taip gavosi, kad respondentų amžiaus vidurkis buvo 27 metai. Prie atsakymų, kuriuos nagrinėjau, nurodžiau apytikslį amžių, kad būtų lengviau orientuotis, kadangi tikrai pajusite, kad kai kurie atsakymai skiriasi pagal amžių.

Na ir koks tikslas iš šio straipsnio?
Jau apklausų metų vyrų grupėse buvau susilaukęs įdomių replikų, kad klausimai lėvi, kad aš sugadintas Alfa patino mokymų ir pan. Dėl tokios išsakytai ar neišsakytai vyraujančios nuomonės apie tokias apklausas tikrai buvo sunku surinkti medžiagą iš vyrų, bet ar mane tai stebina - ne, nes jau tikrai ne pirmi metai matau, kad moteris vyriškumas domina, ko gero, dvigubai labiau nei pačius vyrus. Moterys akivaizdžiai labiau linkusios suprasti vyrų prigimtį ir elgsenos modelius nei patys vyrai ir dėl to man tikrai abydna.
Laimei, vyrų, norinčių suprasti save, yra, nelaimei, tokių vyrų, kurie vis dar vadovaujasi klišiniais vyriškumo stereotipais ir kurie bando atitikti populiariąją vyriškumo sampratą - irgi yra. Šis straipsnis skirtas antrajai vyrų kategorijai, kad jie suprastų, jog moterims pirmiausia reikia žmogaus, o tik antroje vietoje - visokių vyriškų atributų.
Taip pat, norėjau palyginti kaip skiriasi vyrų ir moterų požiūris į tai, kokio vyro reikia moterims. Ir šiuo aspektu, taip pat, buvau labai nesuprastas ir man buvo bandyta primesti padlaižio etiketę :D
Padlaižys aš ar ne - jūsų dėmesiui tikrai visai įdomus nuomonių palyginimas.

Su kuo tau asocijuojasi tikras vyriškumas?

Moterys

[~27m] „Pirmiausiai - su atsakomybe ir psichologiniu bei emociniu brandumu. Kai vyras žino kas jis yra - jam nereikia vaidinti "erelio" ir jis leidžia sau būti savimi ir gerai dėl to jaučiasi, kad neapsimetinėja kažkuo kitu. Manau, tuomet vyras gali suteikti fizinį bei emocinį saugumą moteriai, kuri yra šalia jo.“ - apibendrintai - atsakomybė, brandumas ir tikrumas, nebandant būti klišiniu idealu.

[~18m] „Drąsa, ištikimybe, supratimu, savo nuomonės turėjimu, bet ir kito priėmimu, stiprybe, tiek fizine, tiek emocine.“

[~27m] „Su neperlenktu pasitikėjimu savimi, turėjimu bent truputį kuklumo.“

[~18m] „Su drąsa, stiprybe, susikaupimu, palaikymu visose situacijose, rūpinimusi, turintis tvirta savo nuomone, bet nežeminantis kito.“ - vos ne viskas, kas yra priešinga populiarajam alfa vyro įvaizdžiui.

[~55m] „Tikras vyriškumas man asocijuojasi su santūrumu ir išmintimi.“

[~45m] „Asocijuojasi su vyrišku patikimumu. Jo gebėjimu pasirūpinti šeima. Man vyras yra pirmoj vietoj. Jis galva. O mes - bendro gyvenimo pagalbininkės. Jam patikiu visus svarbius gyvenimo sprendimus. Lai jis vadovauja. Tai suteikia saugumo jausmą.“ - šeimyniniame kontekste - būvimas šeimos galva ir rūpinimasis šeima.

[~27m] „Nemanau, jog kažkas yra vyriška ar moteriška, tik gal labiau būdinga arba geriau gebama. Tai gal tik tiek, kad lūkestis vyrui būtų gebėti, turėti tai, ko neturiu pati, bet ko norisi, nes tai, iš esmės, padeda kurti saugumo jausmą, kuris yra bet kokių, tiek romantinių, tiek ne santykių pagrindas.“

[~27m] „Man tikras vyriškumas yra kai vyras tvirtai laikosi savo žodžio ir, žinoma, savo "kietumą" įrodo pagarba visiems jį supantiems žmonėms, o ne žeminimais.“ - dar vienas visiškai nepanašus į populiarųjį alfa vyro įvaizdį atsakymas.

[~27m] „Tikrasis vyriškumas man asocijuojasi su būvimu / išlikimu savimi. Šiais laikais visi nori būti “kieti”, kopijuoja vieni kitus, dažnas vyras nemoka pasakyti ne, nes juk ką draugai pagalvos. Taip pat, vyriškumas man asocijuojasi su elementariu džentelmeniškumu - atidaryti duris, užleisti moterį pirmą, padėti nešti pirkinius ir pan.“

[~27m] „Su atsakomybės prisiėmimu, rizikavimu, kovojimu dėl silpnesnių, pagarbos visiems asmenins, susivaldymu, švelnumu, mandagumu, drąsa, džiaugsmingumu, rūpestingumu, jautrumu.“ - dar vienas absoliutus antonimas alfa įvaizdžiui.

[~ 27m] „Vyriškumas asocijuojasi su užtikrintumu, kada žino ko nori, gali greitai reaguoti į situaciją, priimti tvirtus sprendimus ir išspręsti sudėtingus klausimus. Kai galima jaustis saugiau, jog viskas bus gerai, nes nieko nenutiks, nes vyras neleis, kad kas nors nutiktų. Tuo pačiu, vyriškumas asocijuojasi su galantišku elgesiu, subtiliu dėmesiu, gebėjimu pastebėti ir įvertinti, prisitaikyti prie situacijos, kai reikia, nusileisti kito nuomonei.“

[~27m] „Netikiu tokiu dalyku kaip tikras vyriškumas arba moteriškumas, tačiau tikiu žmogiškumu. O jau kas yra tikras žmogiškumas tai jau labai geras klausimas, nes kaip ir visi esame žmonės, vienaip ar kitaip, tik kai kurie daugiau, kiti mažiau yra panašūs į gyvūnus ir atliepia to gyvūniško instinkto. Manau, kad kuo tu labiau sąmoningas darydamas savo veiksmus, galvodamas apie tai ką galvoji ir kaip, kitaip sakant, analizuoji ne tik aplinką bet ir save ir kitus, tuo tu labiau žmogiškas. Taigi, asociacijų į vyriškumą kaip tokį nėra, nes tam nėra standartų, o žmogiškas tas, kuris pažįsta save, turi atjautą, gerumą, išjaučia dalykus.“

[~ 60m] „Vyras turi būti vyriškas, stotnas.“

[~ 27m] „TIKRAS VYRIŠKUMAS man asocijuojasi su vyru, kuris gali apginti, užstoti, padėti bet kokioje situacijoje bei ją palaikyti. Taip pat gebėti rasti kompromisą įvairiose situacijose.“

[~ 30m] „Vyriškumas tai kai vyras gerbia moterį, nesvarbu kas ji būtų - sesuo, žmona, mama ar tiesiog prostitutė.“

[~ 30m] „Pirmiausia, atsakomybė. Dėl to, ką darai, ką kalbi, kaip darai ir kaip kalbi, bei supratimas, kokios gali būti viso to pasekmės - ir kad pasekmes "susiorganizavai" pats savo elgesiu, o ne "kažkas kitas dėl to kaltas". Jėga - fizinė, dvasinė, bet kokia. Aiškus suvokimas, kur ir kada galima / reikia tą jėgą panaudoti. Aiški (bent jau apytikriai) kryptis gyvenime / norai / siekiai / tikslai. Nebūtinai kažkokie dideli ar grandioziniai. Mokėjimas ir nebijojimas to įvardinti. Nežinau, kaip tiksliai įvardinti - nelepumas. Tikrai nieko vyriško, kai skundžiamasi, kad įsidilginau, išsipurvinau, įsibrėžiau, neskaniai pavalgiau kavinėje ar per kietai išsimiegojau kelionėje. Tai nereiškia, kad negalima mėgautis komfortu.“

[~ 40m] „Vyriškumas - asociacija: viską apimantis.“

[~ 27m] „Tikras ar netikras, bet vyriškumas, kaip savybė, man siejama su tvirtumu, tam tikru kategoriškumu, stiprumu. Tačiau tam tikro asmenybės tipo moterys taip pat turi šias savybes, tad šiuo metu moteriškumą ar vyriškumą labiau apibrėžia asmens fizinės savybės.“

[~ 45m] „Tikras vyriškumas asocijuojasi su jautrumu, intuicija, ramybe, drąsa, atsakomybe.“

[~ 30m] „Su tuo, ko mums, moterims, labai labai trūksta - stabilumu, užtikrintumu, kryptingumu, atkaklumu, veržlumu, iniciatyvumu, drąsa, nuoseklumu, narsa, humoro jausmu.“

[~ 40m] „Pirmiausia turbūt su vyru.
O suvokimą kas tas vyras ir koks turi būti, turbūt suformavo ir leido pažinti pirmiausia tėtis, o vėliau mano vyras.
Labiausiai, galvojant apie vyriškumą, skamba žodis DRĄSA, nes į jį labai daug telpa, galbūt net viskas.
Drąsa – išlikti savimi, nepaminant vertybių.
Drąsa – visada gerbti moterį, vaikus ir aplinką, net kai kiti to nedaro.
Drąsa – pripažinti dalykus, kurie garsiai nepripažįstami, baiminantis sumenkinti savivertę ar įvaizdį.
Drąsa – būti nuolankiam (išklausant, priimant kitą nuomonę, einant į kompromisus).
Drąsa – būti švelniam, kūrybingam, romantiškam.
Drąsa – įvardinti ir siekti savo svajonių, tikslų, turėti hobius, neužgožiant šalia esančių žmonių ir lygiavertiškai leidžiant jiems skleistis.
Drąsa – leisti sau būti silpnam ir paguostam.
Drąsa – atsikelti ir eiti toliau, kai jau buvai suklupęs ne vieną kartą ir viltis tokia miglota.
Drąsa – pripažinti klydus.
Drąsa – Tikėti Dievu, kai aplinkui tiki tik moterys ir senoliai.
Drąsa – būti sąžiningu ir prieš save ir prieš kitus .
Humoras – jam drąsos gal nereikia, bet jis labai padeda santykiuose.“

Vyrai

[~ 27m] „Išorės prasme, etaloniniai vyriški vyrai man yra Seal, Johnny Depp, Anthony Hopkins. Visada pasitempę, gerai atrodo, gerų manierų, mandagūs, faini. Bent jau kiek matosi.“

[~ 35m] „Loginis mąstymas; Savitvarda, racionalumas ir gebėjimas priimti sprendimus netgi ekstremaliose situacijose; Pagarba kitam ir mandagumas; Tvarkingumas ir asmeninę priežiūra (higiena).“

[~ 27m] „Tikras vyriškumas man asocijuojasi su tikslo turėjimu ir tvirtu judėjimu bei vedimu link to tikslo.“

[~27m] „Vyriškumas man asocijuojasi su Lyderiškumu, Alfiškumu (pats sau fainas).“

[~27m] „Su tvirtumu, tiek charakterio, tiek kūno, tik be jokio narcisizmo.“

[~ 30m] „Už savo veiksmų atsakingumą ir klaidų pripažinimą.“

[~ 27m] „Vyriškumas – žodis kurį kiekvienas supranta savaip. Vieniems tai „erelio“ vaizdavimas ir puikavimasis prieš kitus, menkinant kitus, kitiems tai piniginės storumo rodiklis. Vyriškumas, kaip ir moteriškumas, formuojasi nuo pat vaikystės, o dažniausia vaikus augina mamos, todėl berniukai mūsų kultūroje turi iškreiptą įsivaizdavimą apie vyriškumą. „Berniukas turi padėti“, „berniukas turi tai padaryti“, „berniukai neverkia“, su tokiomis frazėmis auginami ne vyrai, o mašinos, kurios klausosi moterų nurodymų, tai nėra gerai, bet ir nėra blogai, tačiau turi daugiau minusų negu pliusų. Didžiausias minusas, kad vyrai tampa bejausmiai, arba nerodo savo jausmų, nes tai pasąmonėje jiems tampa silpnumo ženklas. Antras didelis minusas, kad užaugę jie netampa savarankiški, jiems reikalingas vadas – moteris, nes taip nuo vaikystės užprogramuota. Vyrai dirba, nes jų žmonos nori/reikalauja vienų ar kitų dalykų. Tai tampa besikartojančiu ciklu, nes ir vėl vyrai aria, o moterys prižiūri vaikus. Taip egzistuoja vyriškoji žmonijos dalis, o ne gyvena. Vienas kitas tik tampa tikru vyru, o beje, kas tas tikrasis vyriškumas? Asmeniškai iki galo dar neišsiaiškinau, nes iš to užburto rato ir esu kilęs, bet man atrodo, kad vyras ne mašina, o irgi žmogus. Visų pirma nereikia vyrui nurodinėti koks jis turi būti ir ką jis privalo daryti. O nuo vaikystės tiek vyrams, tiek moterims išaiškinti, kad kiekvienas poelgis gyvenime turi savo pasekmes, norėsis geresnio gyvenimo – reikės įdėti pastangų, jei lipsi per galvas ir per Tave lips, skriausi kitus ir atsiras kas Tave nuskriaus, norėsis šeimos – reikės už ją būti atsakingam, norėsis nieko neveikti – tai nereikia kitus versti Tave išlaikyti. Nereikia bijoti atsakomybės, bet reikia suprasti jos vertę. Man atrodo elementarių dalykų supratimas ir gebėjimas tas žinias pritaikyti ir yra vyriškumas. Vyras yra pradžia, tai biblijoje ir kituose senuose rankraščiuose parašyta, tik to niekas nesureikšmina ir nemoka paaiškinti kas už to slypi. Žiūrint į šių dienų žmoniją, neturime mes lyderių, todėl esame priversti būti savarankiški, savarankiškai save tobulinti, save ugdyti, tai yra pasekmė to, kad nebuvome vyriški, o kai atsiras mąstančių vyrų jie susivienys ir bendrai ugdys sekančią dorą, vyrišką, mąstančią kartą.“

Apibendrinimas

Žiūrint į moterų atsakymų vidurkį, tikras vyriškumas apima pagarbą žmonėms, rūpinimąsi šeima, nebūvimą „kietu ereliu“, dvasiniu tvirtumu, drąsa.

Tuo tarpu, vyrai vyriškumą labiau mato kaip atsakomybės prisiėmimą, pagarbą kitiems, tikslo siekimą. Vis dėl to, dėl mažo atsakymų skaičiaus sunku atrinkti labiau išskiriamus bruožus, mat beveik visi vyrų atsakymai apibūdino vis kitas savybes.

Apimant viską, bent jau mano apklausoje dalyvavusiems moterims ir vyrams, vyriškumas asocijuojasi su bendražmogiškomis savybėmis, tačiau moterims labiau krypstant į šeimos ir pagarbos vertybes, o vyrams - į tikslo siekimo ir lyderystės bruožus.

2. Kokios vyriškos savybės tau yra svarbiausios/reikalingiausios?

Moterys

[~ 18m] „Drąsa, ištikimybė, rūpestis, tvirtumas.“

[~ 27m] „Rūpestis, atsakomybė, aukštas emocinis intelektas (labai svarbu ne tik vyrams, žinoma), tvirtos vertybės, atkaklumas.“

[~ 18m] „Parama, užuojauta, mokėjimas pajuokauti ir išklausyti, paslaugumas.“

[~ 27m] „Gebėjimas prisiimti atsakomybę, vidinis brandumas, geras savęs suvokimas (self awareness), geras humoro jausmas ir žaismingumas. Paskutines dvi pridėjau, nes yra žavu, kai vyras nėra vien tik gerai save suvokiantis rimtuolis, bet moka (ar bent jau bando) pajuokauti ir geba (ar bent jau nori) palaikyti žaismingumą, kas prideda papildomų balų.“

[~ 55m] „Tvirtas charakteris, nedaugiažodžiauja, o daro, pasitikintis savimi.“

[~ 45m] „Patikimumas, empatija, vidinė kultūra, gebėjimas rūpintis, nesavanaudiškumas, draugiškumas.“

[~ 27m] „Vyriškos savybės… Ir vėl gana subjektyvu bus, nes bus paremta tuo, ko pačiai norisi. Empatijos, įsiklausymo, iniciatyvumo, gebėjimo prajuokint ir kuo mažiau kategoriškumo.“

[~ 27m] „Svarbiausios savybės, taip pat, yra žodžio laikymasis bei pagarba aplinkiniams, o iš pagarbos gimsta ir tolerancija, ir pagalba visame kame.“

[~ 27m] „Nebūtinai gal vyriškos, bet man svarbiausia, kad vyras būtų ištikimas tiek man, tiek sau pačiam; atvirumas - atviri ir ilgi pokalbiai apie viską ir tuo pačiu nieką; drąsą - išreikšti savo jausmus bei nebijoti parodyti emocijas.“

[~ 27m] „Pagarba, atsakomybės prisiėmimas, rūpestingumas.“

[~ 27m] „Svarbiausios savybės - gebėjimas prisiimti atsakomybę ir greitai reaguoti į situaciją, gebėjimas rasti sprendimą bet kokioje situacijoje.“

[~ 60m] „Svarbiausia, kad vyras būtų vyru, visur.“

[~ 60m] „Vyre, man svarbiausia pagarba MOTERIAI, atjauta, pasitikėjimas vienas kitu. Taip pat, saikingumas, geraširdiškumas, o, taip pat, pagalba.“

[~ 30m] „Parama visokeriopa, pagarba, dėmesys.“

[~ 30m] „Tos pačios: atsakomybė, jėga / tvirtumas, nelepumas, konkretumas / žinojimas, ko nori ir mokėjimas to įvardinti (užknisa bendravimas užuominomis, kai reikia žodį traukt ir spėliot).
Mokėjimas pasirūpinti, visų pirma, savimi bei iš to išplaukiantis mokėjimas pasirūpinti šalia esančiais (čia ne nebūtinai finansiškai, rūpestis gali būti ir kitoks).
"Šalti nervai" - taip, būna situacijų, kai tie nervai sukyla, bet puolus panikuoti, jokia situacija nuo to nepagerės.
Sugebėjimas išlikti tokiu "laukiniu" - čia prie nelepumo dar "Kambarinis vyras", kuris bijo tolėliau pėsčiomis paeiti, per griovį peršokti ar per pievą perbristi (nes ten gi vabalai, pabaisos...) - neeeee ...
Mokėjimas suteikti man saugumo jausmą. Bet kokio saugumo. Finansinio taip pat. Tai nereiškia, kad aš nedirbsiu, neturėsiu pajamų, o jis mane išlaikys, aš juo naudosiuosi ir pan. Tai reiškia, kad aš turėdama savo pajamas, jausiuosi taip, kad jeigu ką, jeigu kuriam laikui jų ir nebeturėsiu - manimi bus pasirūpinta. Ir nebus jokios panikos dėl to.“

[~ 40m] „Svarbiausios savybės: mylintis (savo žmoną), dvasingas, žingeidus, nuolankus, orus (susiję su adekvačia saviverte).“

[~ 27m] „Na, norisi, kad vyras / vaikinas, esantis šalia, galėtų tave apginti. Manau, svarbiausia jaustis saugiai su tuo žmogumi.“

[~ 45m] „Man reikia, kad vyras būtų ramus, mąslus, jautrus, mažakalbis, norintis ir gebantis suprasti savo moterį bei save, turėti siekių, gebėtų ir turėtų valios jų siekti, tobulėti ir augti.“

[~ 27m] „Svarbiausias atsakomybės jausmas, prioritetas šeimai, meilė moteriai ir vaikams, ambicingumas, geras humoro jausmas, rūpinimasis savo sveikata ir išvaizda (saikingai).“

[~ 30m] „Veiklumas, atkaklumas, savo duoto žodžio laikymasis, humoro jausmas, sąmoningumas, gebėjimas reflektuoti ir valdyti savo emocijas.“

[~ 40m] Drąsa „Drąsa (pagarba, sąžiningumas, nuolankumas (ne kaip silpnumo išraiška, o stiprumo)).“

Vyrai

[~ 27m] „Savarankiškumas ir atsakingumas.“

[~ 35m] „Gebėjimas priimti sprendimus sudėtingose situacijose; Pagarba kitam ir mandagumas; Tvarkingumas ir asmeninę priežiūra (higiena).“

[~ 27m] „Svarbiausios savybės - užtikrintumas bei ryžtingumas.“

[~ 27m] „Vyriškos savybės - ryžtingumas ir drąsumas, tvirtumas, intelektualumas, garbingumas, kompetetingumas. Nu gal tiek.“

[~ 27m] „Užtikrintumas, sprendimų priėmimas, išmonė, humoro jausmas.“

[~ 30m] „Emocijų valdymas, supratingumas, tikslas (tau svarbus).“

[~ 27m] „Vyras pats supranta koks jis yra ir kokiu nori būti, savybė čia paprasta, žiūrėti į save „be akiniu“. Kai vyras pradės mąstyti, jis pats supras ko jam reikia, ar raumenų ar lankstumo. Nėra vyriškų savybių pako, kuris būtų universalus visiems, tačiau yra sąryšis tarp poelgių ir pasekmių, kurį tiek vyrai, tiek moterys tūrėtų suprasti.“

Apibendrinimas

Šiuo klausimu moterys kone vieningai išskyrė pagrindines tokias savybes: drąsa, atsakomybė, intelektas, pagarba kitiems, vidinė stiprybė, o jas pildė kitos tiesiog gražiam žmogui būdingos savybės: rūpestis, noras rūpintis šeima, išklausymas, apsauga.

Tuo tarpu, vyrai mąsto ganėtinai kitaip ir išskiria ryžtą, pagarbą, savarankiškumą, tačiau niekas nepaminėjo šeimos ar jau etalonu tapusio „gebėjimo moteriai suteikti saugumą“.
Vienaip ar kitaip - abiejų lyčių atsakymai suformuoja tvirtą, ryžtingą, rodantį pagarbą ir išsilavinusį vyro portretą, neužsimenant apie jokį dominuojančio ir einančio keurai blogiuko įvaizdį.

Ką manai, jei vyras verkia? Ar jis tau atrodo silpnas? / Ką manai, jei vyras verkia? Jei verki, ar tuo metu jautiesi silpnas?

[~ 18m] „Vyras verkiantis viskas normalu, jeigu tai yra rimti dalykai. Vyrai gali parodyti savo jausmus ir nieko nematau čia blogo. Bet jei jau verkia pamačius mielą šuniuką ar dėl suplyšusių rūbų, tai šiek tiek keistoka būtų.“

[~ 27m] „Visiškai taip neatrodo, labai svarbu, kad vyras nebijotų parodyti savo jautrumo, ir tai be galo gražu.“

[~ 18m] „Kiekvienas žmogus turi teisę išlieti savo jausmus jam tinkamu būdu. Verkiantis vyras kaip tik atrodo stiprus, nes sugeba atsiverti.“

[~ 27m] „Tikrai ne. Silpnas atrodo tas vyras, kuris apsimetinėja kažkuo ir tu jauti, kad jis negali būti savimi ir bijo pasirodyti toks, koks yra. Aišku, nuolat dejuojantis ir verkšlenantis vyras gąsdintų, bet vyriškos ašaros tikro vyro akyse visiškai žmogiška, o kartais gali būti net ir labai gražu.“

[~ 55m] „Jei mano apibūdintas vyras verkia - jam tikrai skauda. Manau, nereikia painioti dviejų skirtingų dalykų - vyro skausmo ašarų ir verkšlenimų.“

[~ 45m] „Kai vyras verkia - nieko blogo. Tai tik parodo, kad per silpnumą ateina jėga. Vieno dalyko tik norėtųsi - kai verkia moteris, kad nepradėtų verkti vyras, nes man norisi pagalbos iš jo tuo metu. Ir kad nesutižtų kai reikalinga pagalba.“

[~ 27m] „Jei verkia, tai vadinasi priima savo jausmus tokius, kokie jie yra ir geba taip pat priimti kitų išgyvenamas emocijas. Jei verkia prie manęs, tai yra vienas iš labiausiai pasitikėjimą manimi rodančių dalykų. Ir tai nė velnio nėra silpna, gal kaip tik stipru, nes laužomos nuo mažens ir visoje visuomenėje sukurtos taisyklės.“

[~ 27m] „Man kaip tik atrodo stiprus tuomet, kada verkia. Nes suprantu, kad tai reiškia, jog pagaliau jis išdrįso stoti pats prieš save, nebeužgožti jausmų ir pažiūrėti į gyvenimą realiai, be cinizmo. Vyrams tam tikrai reikia drąsos.“

[~ 27m] „Jeigu vyras verkia, vadinasi jam dėl kažko yra ypatingai skaudu. Nemanau, kad tai kažkas blogo, atvirkščiai - dauguma vyrų slepiasi ir užgniaužia savo emocijas. Manau, kad pravirkti vyrui yra vidinės stiprybės ir drąsos ženklas.“

[~ 27m] „Vyras pripažįsta, jog yra žmogus, jei verkia, nes žmogaus gyvenimas yra sunkus ir vienas iš būdų pakelti jį - tai verkti, kai labai skaudu ar sunku. Na o verkšlenimas tai visai nevyriška.“

[~ 27m] „Manau, kad vyrai gali verkti, nes man tai nėra silpnumo išraiška. Tai yra natūrali žmogaus reakcija į aplinkybes ir emocijų išraiška.“

[~ 27m] „Vyras, kaip lytis, nujaučiu, kad ir turi emocijas, ir tikrai gali verkti, palūžti, stresuoti, džiaugtis ir tt. Manau, tokie dalykai nepriklauso nuo lyties.“

[~ 60m] „Kartais reikia ir vyrui paverkt. Nelaikau silpnu, jis juk ir žmogus.“

[~ 27m] „Šiuo klausimu manau, jog tai visiškai normalus dalykas. Pavyzdžiui, per metus palaidojau ir tėtį, ir senelį, prie kapo verkiau ne tik aš, bet ir mano brolis. Ir kas čia tokio? Manau, jog ašaros išlaisvina vyro susikaupusias emocijas.“

[~ 30m] „Visiškai normalu jei ir vyrai verkia, tai visiškai nėra silpnumo parodymas.“

[~ 30m] „Verkti gali visi. Žiūrint dėl ko tas verksmas. Mano vyras pora kartų dalyvavo misijose Afganistane. Žuvus draugams jis verkė. Jei sukyla prisiminimai jis ir dabar kartais verkia. Verkė mirus mamai. Mano brolis verkė, kai autoavarijoje žuvo jo draugas. Taip pat verkė, kai susižeidė ir labai skaudėjo.
Kartais, jei su vyru pažiūrim kokį jautresnį filmą, būna, kad jam išbėga ašaros.
Visa tai yra normalu ir žmoniška. Bet esu mačiusi vyrą, kuris verkė dėl to, kad jo žmona po gimdymo tapo pasyvesnė ir ėmė daugiau namie laiko leisti... Čia jau ne kas. Arba, kai kažkas fotografuoja vyrus, apsiverkusius dėl to, kad gavo šaukimą į kariuomenę ir dar viešina tai - vaikų darželis.“

[~ 40m] „Verkimas - empatijos išraiška, dvasinis gilumas.“

[~ 27m] „Silpnas neatrodo. Visi mes esame žmonės su savo emocijomis, kurias turime išlieti. Tai psichologijoje vadinama išveika.“

[~ 45m] „Kūdikystėj berniukai verkia daugiau ir garsiau. Pamačius verkiantį, atsargiai išsiaiškinčiau priežastį. Verkiantis vyras yra sutrikęs. Kažkas užgavo jo jausmus. Visi būnam tai stiprūs, tai silpni. Svarbu, kad amplitudė nebūtų plati ir nuolat nesikartotų.“

[~ 27m] „Tikrai nieko blogo jei vyras verkia, tam tikra prasme tai net gi patrauklu, nes parodo, kad jis prie tavęs jaučiasi savimi ir nebijo parodyti silpnumo, nes tik stiprus žmogus nebijo pasirodyti silpnas.“

[~ 30m] „Man vyro ašaros - stiprybės ir drąsos ženklas. Drąsos - nes leidžia jausti, parodyti savo jausmus sau ir kitiems. Pamačius vyro ašaras, pirma mintis - jo gyvenime vyksta kažkas svarbaus ir tikro, kas palietė jo širdį. Man šis klausimas apie tai, ar vyras gali būti silpnas ir pažeidžiamas. Taip, jis turi ir gali, nes kitaip jis - bejausmis Terminatorius. Vyras - toks pat žmogus kaip ir moteris, savo gyvenimo kelionėje patiriantis išbandymus, praradimus, nesėkmes...“

[~ 40m] „Labai džiaugiuosi, kad pagaliau pradėta apie tai kalbėti, ir, kad vyrai nebus dėl to žeminami. Aš džiaugiuosi, kad gyvenu ne su monstru, o žmogumi, kuris turi jausmus, visas emocijas ir gali jas išreikšti. Labai noriu būti ta žmona, prie kurios vyras turėtų drąsos verkti, nes tada žinosiu, kad mes abu sukūrėm tą saugų uostą, kuriame galime dalintis savimi iki galo, be nutylėjimų.
Mačiau tėtį verkiantį 2 kartus per savo gyvenimą (močiutės (jo mamos) ir žmonos (mano mamos) laidotuves, ir tai buvo taip jautru, nes tada labai giliai suvokiau, kokie brangūs jam buvo tie žmonės ir kiek daug telpa gyvenimo ir skausmo į tuos kelis vandens lašus. Taip didžiavausi tėčiu tuo momentu, kuris buvo ir išliko tobuliausiu vyriškumo simboliu mano gyvenime.“

Vyrai

[~ 27m] „Nematau tame nieko blogo ar nevyriško. Priešingai net, jeigu vyras neverkia, tai jis tiesiog bejausmis mėsos kalnas. Visi mes žmonės, visi mes turim emocijų, išgyvenimų, sunkių momentų.“

[~ 35m] „Verkimas, tai perteklinių / perpildytų emocijų išsiliejimas – išsikrovimas. Nežiūrint kokios tos emocijos yra – neigiamos ar teigiamos. Kai tau skauda siela, kai tau be galo kažko gaila, kai tu jautiesi iki ašarų laimingas, verkimas – tai normali žmogaus , netgi stipriausio vyro reakcija.
Silpnas jaučiuosi tada, kai bėga ašaros dėl skriaudos, kurią tau padarė kitas žmogus, ypač iš kurio tu to nesitikėjai, arba šiaip gyvenimas tave nelepina (sunkioje situacijoje) – tose situacijose verkimas dėl savo silpnybės, dėl kurios netgi gėda.“

[~ 27m] „Manau, kad normalu, visi verkia, turi jausmus. Jei verkiu - nesijaučiu silpnas.“

[~ 27m] „Verkimas iššaukiamas dėl gana nemažai faktorių, esmė kokiomis aplinkybėmis ir dėl ko vyras verkia. Bendrai pasakius apie verkimo būseną - kai verki, tuo metu esi neracionalus. Nes tai yra kažkokios emocinės būsenos viršūnė arba dugnas. Skausmas, baimė, laimė, nelaimė, pyktis, džiaugsmas. Tad sakyčiau, kad esi ne silpnas, bet tuo metu nepatikimas.“

[~ 27m] „Manau, verkti nei vyriška nei moteriška, tiesiog žmogiška. Verkimas yra tik kūno išraiška ir ji ne visada reiškia silpnumą. Pavyzdžiui, jei žiūriu filmą ir dėl to susigraudinu, aš nesijaučiu dėl to silpnas.“

[~ 30m] „Natūrali organizmo reakciją į siaubą, skausmą ar kt.. Nieko gėdingo, silpno.“

[~ 27m] „Mūsų visuomenėje, minėtame cikle neleidžiama vyrams rodyti savo silpnybę, nes vyras neliks suprastas, atvirkščiai – erelių ištyčiotas. Pasikartosiu, vyras irgi žmogus, biologinių procesų negalima slopinti, nes tai turi pasekmes sveikatai. Vyras turi jausmus, baimė juos rodyti kartais psichologiškai paveikia taip stipriai, kad atsiranda psichopatų, narkomanų, savižudžių, kurie skirtingais būdais bando atitrūkti nuo tos realybės.“

Apibendrinimas

Šis, trečiasis, klausimas yra gana svarbus, nes berniukai nuo vaikystės mokomi neverkti, neverkšlenti ir būti tvirtais. Dėl to kilo noras panagrinėti kaip apie verkimą mąsto moterys ir kaip vyrai.

Moterys vėl vieningai nurodė, kad verkiantis vyras yra daugiau vidinės drąsos ženklas - taip jis bando ne gniaužti savyje jausmus, tačiau rasti drąsos tame laiko taške išleisti emocijas ir atsigavęs toliau gyventi. Taip pat, dauguma moterų nepalaiko verkšlenimo. Kai kurioms verkiantis vyras atrodo artimesnis, nes tai daro prie jų, kas simbolizuoja pasitikėjimą.

Vyrai taip pat vieningai nurodė, kad verkimas nėra silpnumo išraiška, o tiesiog natūralus susikaupusių emocijų paleidimas. Niekas nenurodė, kad verkdamas jaučiasi silpnas.

Kaip manai, ar vyras gali leisti sau palūžti? Ar visada turi bet kokiomis aplinkybėmis išlikti/atrodyti nepalūžęs?

[~ 18m] „Manau, kad vyrai, kaip ir visi žmonės, turi teisę palūžti, bet bandyti kuo greičiau vėl susiimti, nes palūžus kenki ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Taip pat kuo ilgiau esi palūžęs tuo sunkiau atsitiesti.“

[~ 27m] „Kas vieniems jau gali atrodyti kaip palūžimas, kitiems visai ne. Vyras nėra robotas ir silpnumo akimirkos užklumpa visus vienodai, visiškai nepriklausomai nuo lyties. Ir vyrams, ir moterims, bet kuriam žmogui tiesiog reikia rasti vidinės stiprybės priimti teisingus sprendimus ir atsitiesti.“

[~ 18m] „Priklauso nuo situacijos. Jei tai vyksta dažnai ir dėl nereikšmingų dalykų, jam reiktų tiesiog susiimti. Jeigu taip nutinka dėl kažko, kas smarkiai sukrečia, tai yra pilnai suprantama ir priimtina.“

[~ 27m] „Nesinorėtų šioje vietoje išskirti vyrų, kaip kad kuriais atvejais perdėtai yra išskiriamos moterys. Kiekvienas žmogus turi teisę būti silpnas ir palūžti. Žinoma, yra svarbu ar žmogus nori stengtis iš to išeiti ir bando tai daryti pagal savo galimybes ir su kitų pagalba, ar dar labiau save skandina. Aš esu už nuoširdumą ir tikrumą.“

[~ 55m] „Palūžti žmogiška. Mano palūžęs vyras kelsis ir bus dar stipresnis savo dvasia.“

[~ 45m] „Aišku, kad gali elgtis taip, kaip jaučiasi. Kaipgi mes, mylintys, padėsim jam, jeigu nežinosim kuom galim padėti. Santuokoje turi būti aiškumas.“

[~ 27m] „Palūžti gali kiekvienas ir tai yra leistina. Svarbu turėti tuo metu tą palaikymą, kuris padės greičiau atsitiesti ir sunkiu momentu neatsiriboti. Nes visais atvejais tai neša labai svarbią žinią, kurią reiktų įsidėmėti kiekvienam, t.y. kad patirti nesėkmes yra normalu, išgyventi dėl to yra taip pat normalu, prašyti pagalbos - sveikintina. Laužyti nusistovėjusius standartus apie lytis valiooo!“

[~ 27m] „Manau, vyras yra pirmiausia žmogus ir jis turi pilną teisę palūžti. Tik tas palūžimas neturėtų būti besaikis alkoholio vartojimas, nes tai jau yra silpnumas. Bet palūžus pradėti remtis į tau artimus žmones, manau, yra normalu ir teisinga.“

[~ 27m] „Žinoma, kad gali. Aišku, nereikia myžčioti į kelnes be reikalo, bet visi esam žmonės, vieni silpnesni, kiti stipresni. Vis dar vyrauja pasenęs sovietinis požiūris, kad vyras yra tarsi akmuo ir niekada negali palūžti. Gal dėl to dabar ir yra tiek daug jaunų žmonių su rimtom psichologinėm problemom, kurios dažnai atsiranda dėl aplinkos spaudimo vyrui būti stipriam ir niekada nepalūžti. O ką daryti tada, kai žemė slysta iš po kojų?“

[~ 27m] „Manau, jog nei vyras, nei moteris neapsaugoti nuo palūžimo. Nesuvaidinsi, jog esi nepalūžęs. Bet vaidyba labai greitai išlenda ir pasimato realybė. Mums visiems reikia kito žmogaus, todėl nei vyrui, nei moteriai nereikėtų slėpti, jog palūžo, o pasidalinti. Na, bet moteris turi būti išmintinga, tinkamai paklausti, pastebėti ženklus kai vyrui sunku. Dalinimasis apie sunkumus tik artina žmones, o ne skiria.“

[~ 27m] „Palūžti gali, nes geriau, kai jis išlieja savo emocijas, nei jas turi savyje ir paskui prasideda psichologinės problemos. Manau, kad vyrams emocijų išraiška yra ne mažiau svarbus dalykas nei moterims. Tačiau bet koks žmogus palūžęs, apimtas nevilties turi mokėti nusipurtyti ir atsistoti ant kojų, priimti sprendimus ir gyventi toliau. Emocijos yra linkusios kauptis žmoguje ir paskui atsiliepti mūsų psichinei sveikatai, todėl geriau jas išlieti.“

[~ 60m] „Palūžti vyrui nereikėtų, bet dabar vyrai silpni ir tą leidžia, nežiūrint nei aplinkybių, nei situacijos.“

[~ 27m] „Kaip ir minėjau, yra situacijų, kuriose vyrams normalu verkti. Arba, kaip jūs sakote, išlaisvinti emocijas. Juk gyvenime yra ne tik liūdnų, bet ir džiugių akimirkų, kada vyrai negali sulaikyti savo emocijų. Tai kodėl gi ne. Man vyro ašaros tam tikrose situacijose net gi atrodo gana mielas dalykas. Man gražu, kada jis išlieja savo jausmus. Ir nemanau, jog tai ne vyriška.“

[~ 30m] „Vyrai ir žmones, jiems kartais ir reikia moteriškos pagalbos, paramos, patarimo.“

[~ 30m] „Taip, galima palūžti. Visiems visko pasitaiko, visokių situacijų, traumų ir pan. Svarbu per ilgai tame palūžime neužsibūti ir imtis "remontų". Brolis buvo palūžęs. Gal pusmetį alkoholis - paskui nusprendė, kad jau gana ir susitvarkė.“

[~ 40m] „Palūžti - žmogiška, tad normalu, palūžimą ištransliuoti artimųjų rate. Tvirtumo demonstravimas - kai reikia kitam pagalbos, palūžimui reikia nuolankumo - išgyventi (išventiliuoti) visa esybe skausmą, o ne užslopinti (nekalbu apie destrukcines palūžimo apraiškas, nes tai būtų ne vyriška).“

[~ 27m] „Gali ir palūžti. Tam ir esame mes, moterys, kurios palaikome ir spiriame i sėdimąją, jei to reikia. Lygiai taip pat ir mums tai reikalinga. Aš nesutinku su tais stereotipais, kad vyras privalo būti stiprus, nerodyti emocijų, nepalūžti.“

[~ 45m] „Filme pagrindinis herojus atrodo nepalūžęs iki konfliktinės situacijos, tada išsikapsto ir galop supranta, kad nevertėjo. Gyvenime būna panašiai, tik konfliktinių situacijų pasitaiko daugiau, vyras kapstosi ilgai ir ne visada išsikapsto. Tankiai palūžt neturėtų tiek vyras, tiek moteris - tai reikštų, kad problemą reikia spręsti kompleksiškai. Tačiau atrodyti gali palūžęs - taip būtų aiškiau, kad žmogui reikia pagalbos.“

[~ 27m] „Tikrai ne, juk vyrai - žmonės, o visi žmonės palūžta.“

[~ 30m] „Visi mes kartais palūžtame, bet svarbiausia - atsitiesti ir keliauti toliau. Ir čia vyro moteris yra pagalbininkė - gali būti šalia, padrąsinti, tikėti, palaikyti. Bet ji tai gali padaryti tik žinodama, kad jam sunku.
Jei žiūrėti iš moters perspektyvos, yra gyvenimo momentai, kuomet pati moteris labai pažeidžiama. Ir šie momentai susiję su naujos gyvybės atėjimu, vėliau ir jos auginimu... Nėštumo, gimdymo metu moteris ypatingai pažeidžiama ir emocine, ir fizine prasme. Įsivaizduoju, kad ir vyrui gali būti ne mažiau sunku, bet tai yra momentai, kuomet vyras turėtų būti atrama, trumpam pamiršti savo poreikius ir pasirūpinti savo moterimi. Net artimas santykis su mama ir draugėmis niekada nepakeis savo vyro stiprybės. Tik kur tada pačiam vyrui ieškoti paguodos, stiprybės, palaikymo? Sukasi tik viena mintis - Dievas yra vienintelis stiprybės šaltinis. O jei Dievas nepažintas, tuomet pokalbiai su draugais, knygos, filmai, prasminga ar įdomi veikla, suvokimas, kad tai yra laikina, kad tai kova su pačiu baisiausiu pasakų slibinu ir ji bus laimėta.“

[~ 40m] „Privalo leisti sau palūžti, kad paskui pakilti ir tą patirtį panaudoti ateičiai. Linkiu kiekvienam vyrui, kad turėtų artimą žmogų šalia tokiais momentais, kuris tiesiog galėtų būti, išklausyti, patarti, padrąsinti, o gal ir verkti kartu.“

Vyrai

[~ 27m] „O kas jam turi neleisti palūžti? Vėlgi, mes ne robotai, mes žmonės, palūžti, atsistoti ant kojų ir judėti toliau yra visiškai normalu. Jeigu nepalūžti, tai arba nieko nedarai arba tiesiog ne žmogus.“

[~ 35m] „Lūžiai / nukritimai būna / atsitinka visada ir visiems. Norėčiau, visada ir visur atrodyti nepalūžęs. Pasakyčiau reikėtų vyrui taip elgtis prie masės žmonių / svetimų žmonių, arba prie tų kurie gali tavo silpna būkle pasinaudoti. Svarbiausia, manau tikram vyrui gebėti atsistatyti, pakilti iš tos palūžimo būklės. Ir be abejo gerai turėti artima žmogų, kuriam gali neslėpti realybės ir kuris tau padės išgyventi ir sustiprėti.“

[~ 27m] „Ar gali palūžti, žinoma, bet tuomet turėtų atsitraukti ir susidėlioti viską. Susiimti ir judėti į priekį, kad ir kaip sunku būtų.“

[~ 27m] „Jei šį klausimą reiktų lyginti su vyriškumu, tai lyderis negali sau leisti parodyti, jog yra palūžęs, bet palūžus sėkmingai galima savyje papanikuot ir tada vėl susiimti, p.s. taip ir lengviau susiimti. Tai atsakant į klausimą - palūžti gali sau leisti, bet visomis aplinkybėmis turi atrodyti nepalūžęs.“

[~ 27m] „Nemanau, kad vyrui negalima palūžti. Man atrodo, kad tai nesusiję su vyriškumu, greičiau su žmogiškumu. Todėl tiek palūžusią moterį, tiek vyrą vertinčiau vienodai.“

[~ 30m] „Tik palūžęs ir esant duobėje gali visą smegeninę perkratyti ir "atsigauti". Jeigu mąstantis esi - būtina, jeigu galvoje košė - ne.“

[~ 27m] „Yra riba tarp sąmoningumo ir prigimties, todėl nepasakysi vienareikšmiškai. Sąmoningą dalį dar kažkaip gali suvaldyti, o prigimtį be treniruočių nemanau. Žmogaus kūnas nemeluoja, gali apsimesti, kad viskas gerai, tačiau tie, kurie supranta kūno kalbą, psichologiją, tų neapgausi. Šuo – gyvūnas kuris gerai supranta žmogaus kūno kalbą ir psichologinę būseną, mes turime iš jo ko pasimokyti. Ar reikia vienoje situacijoje ar kitoje nuslėpti jausmus sprendžia žmogus pats, svarbiausia, kad tai būtų jo pasirinkimas, o ne užmestas religijos, ar visuomenės nuostatų.“

Apibendrinimas

Dar vienas klausimas, į kurį kone visos moterys atsakė vieningai - palūžti yra normalu, tačiau negalima tame užsibūti. Moterys nelaiko vyrų robotais, kurie nepaisant visko turi išlikti šalti, todėl labiau vertina tą neilgą stiprybės pauzę, po kurios vyras vėl gali būti stabilus.

Vyrai taip pat mano, jog palūžti nėra kažkas gėdingo ar suvaldomo. Gyvenimo duobių būna, tačiau svarbu iš jų išlipti ir judėti toliau. Ir viena kita nuomonė teigia, kad vyras neturėtų palūžti ar to parodyti viešumoje.

Galutinis apibendrinimas

Gavosi visai įdomi studija, kuri dėl gana nedidelio (ypač vyrų) apklaustų žmonių skaičiaus nėra labai tiksli, tačiau polinkis į tam tikrą požiūrį sudarytais 4 klausimais matosi.
Iš atsakymų galime matyti, kad moterims svarbu, jog vyras būtų žmogiškas, kad būtų jautrus, tačiau nepalūžtų ilgam. Svarbu, kad būtų ne „kietas dominuojantis riešutėlis“, bet mylintis šeimą, jaučiantis pagarbą kitiems, išsilavinęs ir drąsus žmogus.
Vyrai nemato gėdos verkiant ar būnant prispaustiems gyvenimo problemų, nori būti drąsūs, savarankiški, tvirti ir turintys tikslą.
Taip pat, įdomu tai, kad šeima, noras rūpintis šeima vyrų nebuvo išskirtas, nors moterys tą tikrai paminėjo, bet šio skirtumo išryškinti negalime dėl trigubai mažesnio vyrų atsakymų skaičiaus.
Ir paskutinis įdomus dalykas - moterys daug aktyviau dalyvavo šioje apklausoje ir iš jų jutau daug stipresnį entuziazmą šio straipsnio idėjos įgyvendinimui. Vyrai, kaip kad rodo šio portalo 3+ egzistavimo metų patirtis - ženkliai pasyviau persvarsto vyriškumą ir visus jo atributus.


Na ir ką reikėtų daryti su šiuo straipsniu?
Perskaityti ir bandyti įtikti moterų nuomonei? Ne.
Jei iki šiol neleisdavau sau palūžti, tai dabar sau tą leisti? Ne.
Tuomet ką?
Ogi nieko. Perskaityti ir suprasti, kad tikėtina, jog didelė visuomenės dalis vyro neįpareigoja būti mašina ir patys vyrai nenori būti mašinomis, todėl nereikia stengtis būti alfa patinais, jei vidinė prigimtis natūraliai to nenori. Šis traipsnis buvo nuomonių apžvalga, kuri galbūt padės pasidaryti išvadas tiems, kam jų reikės.
Panašūs įrašai

Pirmasis įrašas - postringavimai apie rūpinimąsi išvaizda
Šį tinklarašį susiprogramavau per 2 dienas ir vieną vakarą dar patobulinau. Sakyčiau, kad visai neblogai padirbėjau, nes neužtrukau ilgai ir ...
Kodėl kompiuteriniai žaidimai nesiderina su vyriškumu?
Kompiuteriniai žaidimai. Aš tikrai įtariu, kad beveik visi vaikinai, kurie vaikystėj / paauglystėj turėjo kompiuterį ( šiaip, net ir tie, ku ...
Skaityta 3646 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!