Kaip aš ištirpau per 3 savaites (-8 kg)
„Gražiame kūne graži siela“

Tiesa? Galbūt, nes esu linkęs manyti, kad mano siela tikrai graži net ir ne beach body tipo kūne.
Niekada nebuvau liesas vaikis, niekada neturėjau „radiatoriaus“ ant pilvo, niekada nebuvau sportiškas (įdomu kodėl. Gal, kad nesportavau?), niekada nemėgau sportuoti, visada mėgau valgyti, visada valgiau bet ką ir tuo mėgavausi.
Gyvenime esu bandęs „kūdintis“ (kažko man šis žodis visada kelia šypseną) ir išbandžiau to net kelis būdus. Nuo paprastų dietų paauglystėje (kurių viena baigėsi 2 nualpimais. Vadovėlinis atvejis :D) iki sporto salės ar aukšto intensyvumo treniruotėmis garaže („Insanity“, jei kam nors šis pavadinimas kažką sako).
Dietos niekada neveikė taip, kaip norėjau (matomai buvo blogos), o sportas davė rezultatų, tačiau lėtai ir psichologiškai nemaloniai. Buvau kartą jau net beveik pamėgęs tas aukšto intensyvumo treniruotes, bet galiausiai net ir ant tokios meilės palūžau.
Ėjo laikas, ėjo maistas pro mano skrandį. Daug pyragų jame pabuvojo, daug kebabų jame nakvojo. Ir rezultatas 2017-03-27 buvo toks, kad būdamas 1,96m ūgio svėriau 108 kg.

„Gero žmogaus turi būti daug“

Sakytų man liaudis, tačiau kai jau to žmogaus per daug, trūksta vietos kitiems geriems. Pats dugnas buvo studijų metų antram kurse (jei gerai pamenu) su legendiniu 116 kg. Laikotarpis buvo toks juodas, kad net nebepamenu kaip tada jaučiausi. Atsimenu tik pagurklį, kuris trukdė nuleisti galvą ir tai, kad šis jausmas vertė atrasti sportą.
Grįžtam į dabartį ir mano 108 kg. Nekažką jausmas. Kelnės aptemptos, kojos ilgiau pavažiavus mašina tirpsta, susilenki užsirišti batų ir jauti kaip diržas tiesiog smaugia pilvą. Na tikrai ne-kaž-ką.
Tą jau minėta 27-ą dieną sėdau ir valandėlę pasinaršęs sportininkų forumus susidariau dietą. Ieškojau kaip maitinasi kiti ryškinimosi periodu ir iš kokių 8 dietų susidariau savo, atsižvelgdamas į begalę kitų sportuojančių žmonių pastabas apie tam tikrus maisto produktus tam tikru laiku vartojamus.

Taktika kombinuoti savo dietą pasiteisino su kaupu. Išsirinkau ir tikrai pataikiau atrasti gerus maisto derinimo principus.

Rezultatai

Ši mano dieta susijusi su išsikeltu iššūkiu, kuriuo stengiuosi 2 mėnesius laikytis švarios mitybos. Du kartus feilinau, tačiau trečiasis jau smagiau einasi. Buvo pora dienų, kada nuklydau, bet tai buvo labai nepalankios dienos mitybai (išvyka ir Velykos). Už jas prasitęsiu iššūkio laikotarpį, nors visumoj dietos rezultatams praktiškai jokio poveikio tos dienos nepadarė.

Straipsnį rašau apie 3 šio iššūkio savaites, kurių rezultatas išties gana įspūdingas: -8 kilogramai „gero žmogaus“. Dabar paaiškinsiu kaip ir kodėl jie krito, o vėliau apie pačią dietą.

Būdamas 108 kg buvau pilnas vandens, maisto (skrandyje), žarnyne velniai žino ko ir dar ko nors, apie ką net neįsivaizduoju. Iš tikro, jau pirmoji savaitė atnešė -3 kilogramus, kadangi organizmas tiesiog išsivalė. Ir tai neturi nieko stebinti. Tik stebina mane, kadangi neseniai teko skaityti vienos blog'erės straipsnį, kur ji aprašė savo kilo.lt rezultatus, kuriais per 3 savaites atsikratė 2,5 kg. Sakyčiau jos tas praradimas tikresnis, nes ten galėjo nudegti riebalai (kas yra tikresnis svorio nukritimas nei tiesiog organizmo išsivalymas), tačiau ten sportinės veiklos gana nedaug, todėl darau prielaidą, kad kažkas nėra itin gerai suderinta arba mano dieta yra per drastiška (vėliau pagrįsiu, kad vis tik taip nėra).

Kitos 2 savaitės mane sugražino dar -5 kilogramais. Svoris tiesiog tirpo, šypsena vis didėjo, o noras visą tai tęsti vis dar laikosi.
Pats principas gana paprastas - valgyk tinkamu laiku, tinkamą kiekį kartų ir tinkamą maistą. Viskas. Praktikuojantis sveiką mitybą ir sportą dar pridėtų, kad reikia sekti ir suvartojamų kalorijų kiekį. Tikrai taip.

Dieta

Tą gražųjį vakarą (o tikrai, švietė saulė) skaičiau įvairių dietų, nuo kopūstų iki legendinės grikių. Buvau net suradęs vieną straipsnį, kuriame mergina aprašė gal kokių 7 skirtingų dietų rezultatus ir pojūčius. Vienos gana efektyvios, kitos - sugadino skrandį taip, kad du mėnesius kilo rūgštys (pvz dieta, kada valgai obuolius, morkas ir dar kažką).

Esu gyvenime domėjęsis ir sportu, ir mityba, todėl suprantu, kad misti vien 3 rūšių daržovėmis yra mažų mažiausiai kvaila. O kas tuomet protinga? Laikytis n žmonių patikrintos ir rekomenduojamos maisto praktikos:

 • 1. Ryte angliavandeniai ir kažkiek baltymų

 • 2. Priešpiečiams sveika užkandėlė

 • 3. Pietums sotus maistas (mėsa, žuvis, daržovės ir galbūt kažkiek angliavandenių iš kruopų)

 • 4. Pavakariams baltymas

 • 5. Vakarienei baltymas

ir dietos principų:

 • 1. Valgyti kas 3 valandas, 6 kartus per dieną

 • 2. Paskutinis valgymas ~ 2 valandos prieš miegą

 • 3. Viso per dieną kalorijų suvartoti mažiau nei norma, kurios žmogui reikia natūraliai per dieną (galima pasiskaičiuoti su skaičiuokle)

 • 4. Sportas labai labai geras priedas (pats jo „nevartojau“)


Na ir pats mitybos planas, kurio laikausi jau 5 savaites:

 • 1 valgymas (5 val): 100 g košės, virtos su šiek tiek pieno ir vandens (avižų / grikių / kelių grūdų)

 • 2 valgymas (9 val): omletas, keptas iš 3-4 kiaušinių baltymų + 1 pilno (naudojant tik druską ir jokio aliejaus)

 • 3 valgymas (12 val): 100 g vištienos (druska ir be aliejaus) + 100 g kruopų (ryžiai / grikiai / makaronai) + bet kiek daržovių (o jų netelpa daug)

 • 4 valgymas (15 val): 200 g liesos varškės ir 1 bananas

 • 5 valgymas (18 val): 200 g grūdėtos varškės

 • 6 valgymas (20 val): 100 g grūdėtos varškės


Viskas. Diena iš dienos taip pat. Tik keičiu grūdus. O keisti mano surašytus produktus tikrai galima, tačiau man dar jie nėra baisiai atsibodę ir neturiu noro ieškotis. Tai štai - 5 savaitės diena iš dienos tokio maisto su keliais atvejais, kada kažką kažkuo pakeičiu, nes neturiu galimybių pasigaminti arba nusipirkti.

Kiek skaičiavausi, čia turėtų būti apie 1800 kcal. Kadangi valgau dažnai, nors ir po nedaug, per visas 5 savaites alkanas jaučiausi iš viso gal tik 3 kartus. Per pietus vištiena jau net ir sunkiai telpa, nes skrandis jau įprato gauti mažomis porcijomis.

Būna vakarų, kada visą gamybą perleidžiu žmonai, kuri pajungia savo fantaziją ir gabius pirštukus - gaunasi omletai su daržovėmis, kurie pasidaro lyg pyragai. Akimirkomis, kuomet valgau jos gamintus produktus būna išvis kaip mėgavimasis desertu, kadangi skonio receptoriai būna pasiilgę skonių. Bet nepadauginu, kadangi žinau, jog kiekvienas produktas prideda papildomų kalorijų, todėl automatiškai tenka mažinti porcijas. Dietos atveju geriau yra paprasčiau, bet daugiau.

Viliuosi, jog taip pavyks išlaikyti valią dar 3 savaites, kurios turėtų suteikti galimybę nuoširdžiai laukti vasaros :D

Jei turėsite klausimų arba patarimų kaip galėčiau pagerinti savo dietą - visuomet laukiu komentarų šio teksto apačioje.

Gražėjantis, aš.
Panašūs įrašai

Auginkime vyrišką santuokinį sąmoningumą
Santuoka Santuoka – socialinė ir dažniausiai religinė, valstybės pripažįstama, civilinė asmenų sąjunga, sukurianti giminystę ( šaltinis ) ...
Vyriškas rankos paspaudimas - kaip ir kodėl?
Viskas, nebeišeina kentėti. Laikiausi, bandžiau pateisinti, ignoravau, tačiau vis daugiau tenka su tuo susidurti - su nevykusiu rankos pasp ...
Skaityta 3140 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!