Nemoku = ne vyras?
Turėjau tokią situaciją. Na, tiksliau - mačiau iš šono.
Mano pažįstamo žmogaus mergina nusipirko sekcijos komplektą. Didelį ir gražų. Jį sudaro keletas įvairių spintelių, keletas durelių ir atskira, nedidelė pakabinama dalis. Mergina, kaip ir mergina - skamtelėjo jam ir paprašė, kad jis jai visą tą reikalą surinktų ir pakabintų. Sutarė laiką, viskas tvarkoj. Bet po skambučio mes su juo pradėjom kalbėt apie tų baldų surinkimą, kabinimą, gręžimą ir pan. Ir jis pripažino, kad nėra tam gabus, kad neturi patirties ir nemato reikalo bandyt kažką įrodyt ir kabint, rizikuojant, kad arba nukris, arba stovės kreivai.
Po šito susimąsčiau apie tą stereotipą, kad vyras turi tokius dalykus mokėti. Kai skaičiau Ką turi žinoti ir turėti kiekvienas 30-metis vyras, pirmasis punktas garbingai nurodo: Kaip sutaisyti paprastą automobilio gedimą (pakeisti padangą, tepalus ir pan.).
Ir tikrai, vyro stereotipas, kad domėtis automobiliais ir jų veikimu = būti biču. Man pačiam taip viduje atrodė ir buvo laikas, kada dėl elementarių žinių apie automobilius neturėjimo jaučiau kompleksą. Bet kažkaip įsigyjus pirmąjį auto natūraliai tų žinių prisikaupė ir pasimiršo visi kompleksavimai.
Be automobilio remonto - buities darbus, manau, kad daug kas statytų į antrąją vietą. Gal kas ir į pirmąją. Čia kalbu apie gręžimą, dažymą, daiktų išardymą ir surinkimą, lempų, karnyzų pakabinimą. Advanced level'io vyrai turėtų mokėti ir tapetuot, ir plyteles perklijuot - juk tai vyriška. Bet ar tikrai? Aš pats nevengiu ir elektros darbų, ir tapetavęs porą kartų, ir dažęs, ir plyteles klijavęs, dar nei viena mano kabinta spintelė nenukrito, o surinktais baldais apstatytas ne vienas kambarys. Bet vyriškumo tame daug neišsiugdžiau. Įgūdžiai praverčia, bet jie tavęs nepadaro vyru išjėus iš namų.
Toliau mąsčiau o tai kaip yra su tais, kurie samdo darbuotojus? Kaip kad mano pažįstamasis norėjo daryti. Ar tokioje situacijoje vyras neturėtų rizikuoti vardan įrodymo, vardan sportinio intereso, vardan pamokos?
Tokioj situacijoj, man atrodo, kad tikrai vyriška yra pripažinti, kad kažkam nesi gabus arba neturi įgūdžių ir tiesiog nusamdyti tą, kas tai išmano tikrai gerai. Nes juk dantų sau negydom, rūbų nesiūnam. O kodėl tada tepalų keitimas yra kažkas išskirtinio? Dėl to, kad tam reikia tik 1 varžtą atsukti? Ar kad reikia susitept?
Taip, kad jei kas nors kada susimąstysit, jog kiti yra vyriškesni, nes daugiau išmano apie automobilius arba pradeda aiškint kaip reikia elgtis su įrankiais - tai nepadeda laikytis įsipareigojimų, būt geru tėvu, būt garbingu piliečiu ir pan. Tai, vis dėl to, tik įgūdžiai, o kažkam gal tiesiog duonos šaltinis, o tas savaime atneša tą ,,vyriškumą".
Tad viso to nereiktų grūst į galvą ir taip teršti savo mintis.

Darbininkas
Tobula meistro idilė :D
Panašūs įrašai

Ko galime pasimokyti iš alfa patino Airino...
Airinas Arutiunian – žmogus fenomenas. Šiuo metu, vienas labiausiai žinomų žmonių, kurie nesisuka politikoje, televizijoje ar kitoje šou sri ...
Kaip aš ištirpau per 3 savaites (-8 kg)
„Gražiame kūne graži siela“ Tiesa? Galbūt, nes esu linkęs manyti, kad mano siela tikrai graži net ir ne beach body tipo kūne. Niekada nebu ...
Skaityta 2528 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!