IŠŠŪKIS: Du mėnesiai švaraus maitinimosi (Pabaigtas)
Sakoma, kad didžioji dalis žmonių, kurie susikuria tokius planus kaip „nuo kitų metų mesiu rūkymą“, „kitais metais pradėsiu sportuoti“ ir pan. - fail'ina. Ir tai padaro jau per pirmas savaites ar mėnesius. Rizikinga. Mes, žmonės, kažkaip mėgstam save įtikinti, kad pasikeitimas datos metų dalyje duos mums magiškų galių, kad būsime įstabiai valingi ir viskas pasikeis. Bet kai pasikeičia mėnesis ar diena - kažkodėl tokia magija ir psichologinis vidinis padrasinimas neįvyksta. Būtent dėl to sakoma ir tai, kad norint pokyčių - reikia pradėti rytoj, nepaisant ar rytoj bus naujieji metai.
Galbūt aš toks pat naivuolis, tačiau pasiryžau nuo 2017 metų 2 mėnesius švariai maitintis. Nebevalgyti saldumynų, kurių darbe visada pilna, nebevalgyti bandelių, pyragų, kebabų ir pan. Ne laikytis kažkokios grikių dietos, bet švariai ir daug mažiau maitintis. Dažnai ir po mažiau. Du mėnesius. Žiūrėsim. Kol kas gerai einasi. Nors sportas - niekada man nebuvo artimas. Dietos - taip pat. Saldumynai - labai artimi. Todėl iššūkis geras. Augs valia, mažės apimtys ( :D ).

Karts nuo karto pasidalinsiu atradimais ir rezultatais.

Let the fight with myself begin!

-----------------------

10 dienų. Neblogai. Laikas juda, kruta, o aš jau baigiu apsiprasti su ta iššūkio mintimi.
Pasidariau vieną tokį kaip ir cheat day, tik tai buvo daugiau vakaras, todėl neskaitau šio įvykio kaip viso iššūkio sugadintoju. Ką užsibrėžiau, tą visai neblogai ir darau.

Patarimas bandantiems kažką panašaus: riešutai yra visai geras užkandis. Mane jis kažkaip labai sotinančiai veikia. Cool.

-----------------------

Sunku :D
Jau ir cepeliną sukirtau, jau ir snacks'ų vakarą paturėjau, jau ir kebabinių Cezario salotų kirtau (laimei, aš nežinojau, kad ten su majoneziniu padažu padaryta). Bet visumoj - jėga. Jau ir pro saldainius pradedu ramia širdimi praeinu. Jaučiu kaip valia auga su kiekviena diena. Puiku. Teliko tęst. Teliko pusantro mėnesio!

Antras bandymas

OK, sausį susi'fail'inau. Taip gavosi, kad jau ir cepelinų porą teko suvalgyti, teko ir gimtadienyje priryti skanėstų. Tiesą sakant - dviejuose gimtadieniuose :D
Iš pradžių dar bandžiau sau rasti argumentų kodėl neturėčiau užskaityti pralaimėjimo, tačiau sveikas protas nugalėjo ir pradėsiu iš naujo. Ir blembački, kad tie mėnesiai ilgai eina...

Šį kartą dar susikonkretinsiu sau sąlygas: pirma - tai ne dieta. Tiesiog turiu nevalgyti picų, kebabų, salotų, permirkusių majoneze, Coca colos ir kitokių panašių gėrimų, dėti kuo mažiau cukraus į gėrimus. Keliones išskaičiuoju. Sausį vykau į Italiją ir pagalvojau, kad būtų kvaila dėl iššūkio neragauti Itališko maisto, kurio nežinia ar dar kada teks ragauti. Vasarį nusimato dar viena kelionė. Skanaus man.
Na ir ką. Viskas. Šiandien dar atsivalgysiu ko nors gardaus ir pirmyn!

-----------------------

Vasario 20 ir nieeekaip. Nu damn, maistas man turbūt yra kaip nikotinas :D
Velniop, kol kas metu šitą reikalą, grįšiu pavasarį (taaaip taaaip, visi lyygiai tą patį sako, Vygantai, lyygiai tą patį...)

Trečiasis bandymas

Kovo 27 dieną nusprendžiau, kad metas trečiam kartui. Paskatino tai, kad tą dieną svėriau 108 kilogramus (ūgis 1,96m), o toks svoris man yra riba. Esu gal dar porą kartų buvęs tokio svorio ir žinau, kad nuo tos ribos man jau būna labai nebegerai.
Ilgai laukiau motyvacinės mūzos, kol galiausiai tiek užkniso aptemptos kelnės ir dveji per alkūnes suplėšyti marškiniai, kad tiesiog vieną vakarą susidariau dietą ir pradėjau laikytis. Ir viskas. Simple.
Dabar rašau po beveik 5 savaičių ir -8 kilogramų. Jausmas fantastinis, o sėdžiu tikrai ne alkanas. Kas gali būti geriau? (na, kad metant svorį raumenys augtų :D).

------------------------

Ketvirtasis bandymas (YES)

Įveikiau ir rašau apie šį man svarbų įvykį su milžiniška šypsena.
Dailiai atlaikiau 2 mėnesius su savo paties sudaryta dieta, apie kurią parašiau atskirą straipsnį.

Rezultatai tokie: po paskutinio parašymo labai daug kas nepasikeitė. Viską pabaigiau ~ 98 kilogramų. Tai per pirmas 5 savaites gavosi -8 kilogramai, o per likusias 4 - vos 2 kilogramai. Svarsčiau kodėl. Galbūt organizmas prirprato prie tokio maisto režimo, galbūt pats nejausdamas pradėjau didinti porcijas, kadangi tikrai ne visus 2 mėnesius viską svėriau. Tai dariau tik pirmas kelias savaites, per kurias jau iš akies žinodavau kiek yra 100 g ryžių. Galbūt prisidėjo ir nuklydimai, mat per visą laikotarpį buvo ir kokie 5 gimtadieniai.

Blogiausia buvo 6-oji savaitė. Per ją nepasistūmėjau nei per 1 gramą. Po to kažkaip susiėmiau. Na bet štai - viską baigiau ir dabar turiu naują nerašytą iššūkį - visus rezultatus išlaikyti. Nors dabar jaučiuosi kaip paleistas nuo grandinės... :D

Štai. Viliuosi, kad šis iššūkis įkvėps ir ką nors kitą dar spėti į traukinį, kuris veda link vasaros pležų :)Atgal į iššūkių sąrašą Skaityta 1945 kartų.        
Prenumeratos
Patiko? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašyta kažkas naujo? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!