Gary Chapman - „Darni santuoka“ knygos apžvalga
2017-01-02 11:52:29 | Apžvalgos2017-uosius metus pradedu su skaitymu ir tikiuosi, jog šis hobis, kuris dar vystosi, išliks ilgam.
Šį kartą noriu aprašyti paskutinę skaitytą knygą santykiu tema. Tai Chapman'o „Darni santuoka“. O ją aprašyti noriu todėl, kad net neabejoju, jog vyras turi mokytis santykių meno. Ir verslo, ir draugų, ir vedybinių santykių.
Pats Gary yra amerikietis, parašęs apie 10 knygų, iš kurių dalis yra jo gana garsi serija apie 5 meilės kalbas, vaikų meilės kalbas ir pan.
Pati serija tikrai yra nusisekusi ir garsiai žinoma tarp tų, kurie mėgsta knygas apie santykius.
Knygą sudaro 9 pagrindiniai skyriai, kurių temos yra: kodėl žmonės tuokiasi, kodėl žmonės nesikeičia, pareigos santuokoje, seksas, santykis su tėvais, pinigai santuokoje ir pan. Patys skyriai nėra dideli (20 - 30 psl.), tačiau pakankamai informatyvūs, su pavyzdžiais bei gana neblogais patarimais.
Pradedant nuo temos „Kodėl žmonės tuokiasi?“ iš karto jaučiasi, kad knyga bus paremta krikščioniškomis vertybėmis ir supratimu apie santuoką. Ir nors šią knygą labiau rekomenduočiau tikintiems žmonėms, tačiau netikintys taip pat ras gerų pavyzdžių bei patarimų. Pastariesiems kiekvieno skyriaus gale yra lentelės su užduotimis, padedančiomis patarimus pritaikyti praktikoje.
Autorius pirmuose puslapiuose pažymi, jog vedybų statistika yra tikrai labai liūdna. Daug porų skiriasi, daug porų iš pradžių būna pametę galvą vienas dėl kito, tačiau vos per kelis metus jau neapkenčia vienas kito.
Kiekviena karta turi iš naujo išmokti seną pamoką: šeimyninė laimė neateina savaime.
Keletas man patikusių minčių / idėjų / požiūrio iš knygos, kurie, mano manymu, gana neblogai nušviečia knygos turinį ir nuotaiką:
Poskyris „Kaip mylėti žodžiais, kai su jumis blogai elgiamasi“
Žmona pažvelgia pro langą ir pastebėjusi, kad vyras beveik baigė nupjauti veją namo priekyje, nusprendžia: „laikas veikti“. Ji išeina į lauką, susideda delnus abipus burnos ir perrėkdama žoliapjovės skleidžiamą garsą sušunka: „Gal šią popietę sutvarkytum lietvamzdžius?“ Įsivaizduokite - vyras dvi valandas triūsė pjaudamas žolę, o ji pasiūlo tik dar vieną darbą. Negaliu nuspėti, ką jis sakys, bet manau, kad pagalvos: „Atstok, moterie!“ O juk vyras daug geriau pasijustų, jeigu ji išeitų nešina stikline limonado ir pagirtų, kad gražiai atrodo kiemas.
Poskyris „Kas slypi už žodžio „Gerai““
Jei abu dirbate, kiekvienam sutuoktiniui naudinga apsilankyti vienas kito darbovietėje. Pamatęs jūsų darbo aplinką partneris geriau supras jūsų pasaulį. Supažindinkite vieni kitus su savo bendradarbiais, kad grįžę namo ir sutuoktiniui pasakę: „Kevinas šiandien buvo tikrai blogos nuotaikos“, šis prisimintų tą Keviną ir įsivaizduotų, kaip jis atrodo būdamas blogai nusiteikęs.
Poskyris „Kaip įveikti bendravimo kliūtis“
Vienas vyras sakė: „Prašau nesiliauti klausinėjus, jei atsakinėju trumpai. Tikrai noriu pasakyti daugiau, tačiau negaliu išreikšti visko po pirmojo klausimo. Nesustok klausinėti, ir tikiuosi, aš pasakysiu daugiau.“ - man šitas atrodo labai tinkamas vyrams, kuriems tikrai būna sunku kalbėtis su savo merginomis / žmonomis apie santykius. Geras metodas, tikrai geras.
Poskyris „Lygūs pagal vertę“
Vyro kaip „namų galvos“ supratimu Biblijoje buvo galbūt labiausiai piktnaudžiaujama. Įnoringi krikščionys vyrai iš savo žmonų reikalaudavo įvairiausių kvailų dalykų, primindami: „Biblijoje sakoma...“ Vadovavimas nereiškia, kad vyras turi teisę priimti visus sprendimus ir tik pranešti žmonai, kas bus daroma.
Reziumė
Aš daug iš šios knygos nepasisėmiau. Turbūt dėl to, kad ši knyga skirta arba tiems, kurių santuoka skaičiuoja jau ilgus metus, arba tiems, kurie savo santuokoje turi gana rimtų problemų dėl bendravimo, pareigybių ar kitų dalykų. Vis dėl to - knyga priminė, kad reikia būti dėmesingam, atviram ir neužlaikančiam problemų iki tol, kol jos įsisenės.
Taip pat, reikėtų paminėti, kad knyga gali būti skaitoma ir nesusituokusiems žmonėms. Vis tiek temos liečia santykius, tad didžioji informacijos dalis bus pritaikoma visiems.
Visumoje knygą vertinčiau kaip labai lengvą, tokią daugiau POPuliariosios santykių psichologijos tipo. Ją skaitant kartais kyla jausmas, jog kai kur rašoma tas pats per tą patį, tačiau patarimai geri ir vertingi. Taip pat manau, kad visą šios knygos naudą pajus tik tikintys žmonės.
Panašūs įrašai
Artūras Tereškinas - „Vyrų pasaulis“ knygos apžvalga
2016 metų Kalėdoms iš giminaičių gavau Artūro Tereškino knygą „Vyrų pasaulis. Vyrai ir žaizdos vyriškumas Lietuvoje“. Pamenu, dar tą patį va ...
Proraso Cypress Vetyver barzdos aliejaus apžvalga
Skaityta 3947 kartų.
Ir vėl mano asortimente papuolė Proraso aliejus ir eilinį kartą įsitikinau - ko gero, šio brand'o kvapo neįmanoma sumaišyti.
Kvapas stiprus ...
Komentarai
Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!