Techniniai Youtube kanalai tobulėjimui
Gerą dieną, vyrai.
Šį kartą noriu parašyti apie tobulėjimą iš Youtubės. Tai yra įrankis pakeitęs pasaulį tikrąja ta žodžio prasme. Tai be galo didelis žinių, kvailumo, bevertiškumo, įdomumo, naujienų, muzikos ir dar nežinau ko rinkinys, kuriame naudingą informaciją reikia susirasti. Šiandien noriu su jumis pasidalinti keliais kanalais, kurie tikrai jus praturtins ir pravers bendraujant su kolegomis apie techniką ar įdomybes.
Kai susikūriau šitą blogą, pasidariau 3 kategorijas, apie kurias rašysiu ir viena iš jų – technologijos, kuri pirmąjį įrašą gauna tik dabar (o būtų baisiai neįdomu, jeigu čia pradėčiau rašyt apie naujausius telefonus, apie kuriuos rašo visi dienraščiai ir kurie nelabai susieja su vyriškumu).


Pradėsiu nuo kelių kanalų, kurių pagrindinė tema - automobiliai. Ko gero, daug kas šį kanalą jau žiūri, bet kas nematęs – klodai lietuviško drifto bei įvairių vaizdų, kurie vienaip ar kitaip liečia automobilius – Norbe films (ir labai rekomenduoju pasiieškoti šiam kanale „Ruošk roges“ laidelių)Tikrai gera gyventi infografikos amžiuje, nes dabar per vaizdo medžiagą galima daug ką suprasti neišardžius daiktų. Čia kanalas, kuriame yra tik keli video, tačiau labai kokybiškai parodantys kaip veikia bent keli automobilių „organai“Toliau šiek tiek platesnės inžinerijos. Pradžiai rimtas, taip pat infografinis, kanalas, tačiau šį kartą ne tik apie automobilio dalis, bet ir apie tokius dalykus kaip kad „kaip šaldo šaldytuvas“Dar vienas, tačiau absoliučiai profesionalus ir pakankamai dažnai išleidžiantis video kanalas – Kurzgesagt. Jame daug fizikos, daug kosmoso, daug nepaliečiamų dalykų, tačiau visa tai paaiškinama labai paprastai.Mėgstantiems žmones, ypač tokius, kurie tikrai labai įdomių dalykų papasakoja, patiks šitie:
Engineerguy – nerealiai įdomius video kuriantis, tačiau retai publikuojantis žmogus. Čia pridėsiu apie tušinuko įjungimo/išjungimo mechanizmo veikimą, tačiau tikrai siūlau pažiūrėti ir kitų video (pvz apie pampersus. Nepagalvosit, kad juose yra tiek mokslo...)Ir vienas mano mėgstamiausių inžinerinių – pramoginių kanalų – brito Colinfurze kanalas, kuris geriausiai kalba pats už saveNa ir dar keletas kanalų, kurie negali būti įterpti į rėmus.
Pirmas – lietuvių kuriama laida „Mokslo sriuba“. Pamenu, pirmą kartą apie ją sužinojau iš Linkomanijos, kurioje peržiūrėjau trailer‘į ir kuris man pasirodė gana juokingas. Po kiek laiko pamačiau, kad išėjo šitos laidos viena serija su labai man įdomia tema. Peržiūrėjau ir nuo to karto šią laidą pamėgau iki kojų pirštų. Dabar žiūriu visas serijas ir visus sezonus. Pamatysit – pradėsit ir užsikabinsit. O čia pateikiu seriją apie traukinius. Kažkodėl ją prisiminiau ir apie kurią pasakojau gal 5 žmonėm (beje, jos yra 2 dalys)Toliau – žmogus, patenkantis į Nasos įvairiausius kampelius, skraidantis sraigtasparniais ir filmuojantis tatuiruočių salonuose. Daug fizikos, pateiktos labai žmogiškai, labai įdomiai ir apie tai – kas didžiąja dauguma sukasi mūsų gyvenimuose. Čia serija apie tai kodėl lėktuvuose liepiama oro kaukę (jei ji nukristų) pirma užsidėti sau, o ne vaikuiŠis kanalas skirtas mėgstantiems kompus arba iš jų uždirbantiems duonai. Čia pateikiama daug kompiuterinės tematikos, kuri yra tikrai ne paviršutiniškame lygmenyje ir kuri liečia programavimą, sistemų veikimą, kriptografiją, algoritmus ir panašiai. Taip pat yra panašaus tipo matematikos kanalas Numberphile (jei ką)Na ir paskutinis, tačiau tikrai tikrai ne prasčiausias – Tom Scott, universalus žmogus, besidomintis neribotais temų kiekiais ir apie tai kuriantis labai įdomius video. Apie viską – visuomenę, įdomius pastatus, sistemų veikimą, technologinę filosofiją – apie ką tik sugalvosit ir nepagalvosit.Būtų smagu komentaruose sulaukti kokių jūs žinote gerų kanalų.
Gero jums tobulėjimo!
Panašūs įrašai

Įspūdingi laikrodžiai
Gražų vakarą, mielieji. Pastarosiomis dienomis mano laikrodis pradėjo streikuoti, dirželis jau taip pat atitarnavo savo, tad pradėjau svars ...
Skaityta 2254 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!