Rytiniai pamąstymai




Ryte važiavau autobusu į darbą ir stebėdamas vaikus prisiminiau mokyklą. Geri laikai buvo, nes daug veikiau, augau, domėjaus, atradau ir visus sveikus dantis išsaugojau. O dantys prie to, kad jie asocijuojasi su muštynėm, tiesa? O su kuo muštynės asocijuojasi? Su "peštukais" - mokyklos kietuoliais. Net neabejoju, kad kiekvienoje mokykloje yra savi „kietėkai“, kurių ne viena dešimtis berniukų bijo. Ir mokykla, ko gero, nėra ta vieta, kurioje susimąstoma apie vyriškumą, tačiau jis nesąmoningai tikrai pajuntamas. Ypač vyresnėse klasėse.

Susimąsčiau, kad mokykloje būna žiauriai daug apsimestinio vyriškumo. Nors gal labiau - netikro. Tokio, kuris rodomas parūkymu už kampo, bėgimu iš pamokų, kartais net dar bukiau - blogų pažymių skaičiumi. Dvyliktoj klasėj daug kas išsilaiko vairuotojo teises, kai kuriems tėvai nuperka pirmuosius ratus, o tadaaaa - matai kaip koks vaikinukas atvažiuoja į mokyklą ir su daug rimtesne nei kitų veido išraiška išlipa iš mašinos, ją užrakina ir iškėlęs galvą nueina. Nežinau ar kitiem taip buvo, bet asmeniškai man tada tikrai vienas kitas klasiokas ar tiesiog nepažįstamas dvyliktokas tikrai gana vyriškai atrodydavo, kai su kokiu niauktu golfu "bausdavo" gatves. Ir dabar, kuomet plačiau mąstau kas tas tikrasis vyriškumas - tie mokyklos laikai atrodo tokie juokingi. Bet tais laikais tie lakai buvo patys tikriausi. O taip ir turi būti.

Kas, mano manymu, blogiausia - mokyklose yra labai daug apsimestinumo. O dėl jo kiti - silpnesni, mažiau pinigų turintys, kūdesni ar stambesni vaikinai jaučiasi daug mažiau vyriški. Nes pasvarstykim į kurį merginos atkreips daugiau dėmesio - į 8 vidurkį turintį paprastą vaikinuką, ar į tą, kuris varo ant 6, bet į mokyklą atvaro su mašina, o per pertraukas su garsia muzika klasiokes nuveža kebabų? Ir ko dėl tokių kreivų vyriškumo suvokimų nebūna - vieni bando užsikačioti, kiti taupo mašinai, dar kiti bando būt rimtais gerėjais ir dūmo traukėjais. Ir nors gal mažai kas atvirai pasakytų, jog kažko panašaus nedarė, bet savo rate mačiau užtektinai pavyzdžių, kuomet vaikinas, pvz, sportuoja, bet nežino dėl ko. Arba pastoviai išeina kur nors pagert, pridaro gėdos savo šeimai, o kitą dieną labai rimtu veidu sako, kad visai po**i kas vakar buvo, nors akyse matai žodžių tvirtumo tiek, kiek likusių pinigų kišenėj po išgertuvių.

Pasibaigus mokyklai - laikas aukštajai. Ir ten daug kas pasikeičia. Nestudijavau kolegijose, VGTU (miniu dėl didesnės vaikinų koncentracijos šiame universitete), tačiau mačiau kaip atrodo VU - ramu. Niekas neišsišoka, daug daugiau kas su automobiliais, visi atsipūtę, o vėliau dar panyra į pirmuosius darbus ir praktiškai jokios vaidybos nebelieka. Gėris čia tame, kad i kokią biochemiją dirbtiniu jaunojo alkoholiko gyvenimo būdu gyvenančiam jaunuoliui įstoti nėra šansų. Dėl tos priežasties – kovos laukas labai supaprastėja ir vis daugiau lieka vietos tikrajam vyriškumui skleistis. Galiausiai pradedant dirbti, gyventi ant savęs ir prisiimant vis daugiau atsakomybių – pradeda skleistis tikrasis vyriškumas. Tai yra labai gera dirva jam augti. Augti vyriškumui, kuris rodomas atsakomybe, etiškumu, pasiekimais, darbais, kažkuo, kas turi svarbą ir kas lieka ilgiau nei vyro gyvenimas.
Bus įdomu kada nors pamąstyti ir apie vyriškumo etapus, kuriuos būsiu praėjęs po 10 metų. Manau, kad tada bus dar sunkiau būti tikru, o ne apsimestiniu vyru.

Tiek.

Hand shake‘as.

Panašūs įrašai

Patarimai kodėl verta naudoti barzdos priežiūros priemones
Barzda ir ūsai - dvi opios temos, kurias su klasiokais maždaug 9 klasėj apkalbėdavom bent kartą į savaitę. Buvo ir nerašytos varžytuvės - pa ...
Kodėl kompiuteriniai žaidimai nesiderina su vyriškumu?
Kompiuteriniai žaidimai. Aš tikrai įtariu, kad beveik visi vaikinai, kurie vaikystėj / paauglystėj turėjo kompiuterį ( šiaip, net ir tie, ku ...
Skaityta 2325 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!