Mintys po seminaro apie suklastotą intymumą
2016-11-12 11:22:59 | VyriškumasGražią dieną, gentleman'ai.
Prieš savaičikę ar kiek daugiau rašiau straipsnį su kvietimu į seminarą vyrams, kurio pagrindinė tema buvo „Suklastotas intymumas“. Kaip žadėjau - dabar pasidalinsiu mintimis kas įstrigo, ką apgalvojau ir, tuo pačiu, nupasakosiu kas kaip, kad galbūt dar kas nors norėsite sudalyvauti tokiame seminare, kurių būna 1 - 2 per metus.
Seminarą vedė Patrick Rey - pastorius ir Šveicarijos Gyvojo vandens vadovas. Malonus, atviras vyrukas, tikrai atvira širdimi dalinosi savo gyvenimo sunkumais, jų sprendimais ir pasidalino gana gerais patarimais.
Visą vakarą jis pradėjo Biblijos žodžiais ,,Negera žmogui būti vienam. Padarysiu jam tinkamą bendrininką" tuo pasakydamas, jog mes, vyrai, dažnai manom, jog viską galime pasidaryti patys ir tik patys, kad kitų pagalbos mums nereikia, kad susikuriame sau burbulą ir puikiai jame galime gyventi. Ir čia gryna tiesa. Mane patį tai labai liečia ir santuoka iš esmės labai šitą burbulą laužo. Iš pradžių buvo keista, buvo nepatogu, bet ilgainiui supratau, kad tie biblijos žodžiai yra dalis dvasinio pamato, išreikšto žodžiais.
Toliau kalbėjo apie tai, kad tėvai dažnai būna pastovioje rimties išraiškoje. Ar džiaugiasi, ar bijo, ar liūdi - visada rimto veido, nesakantys ką jaučia ir manantys, jog jausmų užkrovimas ar atskleidimas kitam žmogui yra problemų krovimas. Tokiame mąstyme daromos kelios klaidos:
Visų pirma - jei vyras turi žmoną, tuomet jausmų neišreiškimas ją gesina. Moteris gyva jausmais ir bendravimu, tad jausmų slėpimas nuo jos - galbūt atrodo didvyriška, tačiau ilgainiui tai ardo šeimą. Kitas niuansas - tėvas yra pirmasis pavyzdys sūnui. Sūnui, kuris nuo pat vaikystės iki paauglystės yra pilnas klausimų. Pilnas skirtingų ir sudėtingų patirčių, kurios kelia nežinomybę. O tėvas - šaltas, nerodantis jausmų ir nemokinantis sūnaus kaip su tais jausmais elgsis - viską tik sunkina. Neesant tokio bendravimo, dalinimosi, mokymosi - nekuriamas intymumas. Ir taip, dabar tikiu, kad kai kuriems skaitytojams tai skamba labai gėjiškai, tačiau čia intymumą reikia suprasti kitaip. Jei ir po paaiškinimo atrodys gėjiška - tiesiog siūlau toliau nebeskaityti, kad nereikėtų gaišti laiko rašant komentarą, jog čia yra "so gey" straipsnis.
Taigi, intymumas šiame kontekste yra ryšis. Tėvas nekuria artimo ryšio su sūnumi. Šis neišmoksta to ryšio kurti ir su draugais. Dabar tikrai daug vaikų auga ar be tėčio, ar be mamos - tad pirmu atveju ir tokie draugai galimai nemoka kurti ryšio. Tada bręstant medijos sukuria visai kitokį draugystės supratimą nei ji iš tikro yra - kad draugai sėdi bare, gurkšnoja viskį, juokiasi, parveža vieni kitus, kalba apie sportą, apie mergas, padeda pakeisti ratą, paskolina pinigų ir pan. Taip, tai draugystė, kuri gali gyvuoti ilgus metus ir žmonės turėdami tokias draugystes gali jaustis pilnai laimingi. Tačiau tokia draugystė neturi intymumo. O intymumas yra tai, kas paliečia širdį. Bare ar tiesiog leidžiant laisvalaikį ryšys traukia tik iki odos, bet ne iki širdies. Veikla ir paslaugos neprasiskverbia iki širdies, nes tai žodžių pareiga, bendravimo pareiga tą padaryti. Čia panašiai kaip su vienos nakties seksu - daugumą jis užvaldo, daugumai patinka, tačiau daug kas po jo jaučiasi tuščias. O taip yra todėl, kad jis nepaliečia širdies, o tik kūną. Esu girdėjęs n tikrų atvejų, kuomet įvairūs žmonės įvairiose situacijose pasimyli iš aistros, o kitą dieną arba net ištisus metus (pvz grupiokai) net nebesisveikina po to karto. Nes nejauku, nes jaučiasi lyg apvagę vienas kitą. Lyg suartėjo, lyg kažkas tą naktį buvo, tačiau kitą rytą viskas keista ir jausmas kvailas. Nu bet čia ne apie tai.
Kas yra tikras vyras? Tikras vyras yra - tikras. Su savo nuopoliais, klaidomis, ydomis. O kiek tikri draugai žino savo tikrų draugų, tikrų vyrų ydų - matyt, priklauso nuo konkrečių žmonių. Va apie tai Patrikas ir kalbėjo - kad šiais laikais vyrai turi draugų, tačiau draugystės neturi intymumo, jos tokios lyg geram laiko praleidimui arba paslaugai. Bet kad susėsti ir kalbėtis apie esminius dalykus - ydas, nuopolius, sunkumus - čia jau atsiveria kiti klodai. Nėra lengva laikyti kito žmogaus paslaptis ir vis dar tą žmogų mylėti su jo nuopoliais. O kur dar pasisakyti apie savuosius. Bet va tai ir kuria intymumą ir tikrąją draugystę.
Taip pat čia nekalbu apie žmonas. Taip, žmona yra tas asmuo, kuris vyra pilnai pažįsta, myli jį, tačiau kaip moteris nežinotų kas yra moteriškumas, jei nebūtų mamos ar kitų moterų, taip ir vyrai - auga kaip vyrai tik tarp vyrų. Todėl turi būti ir artimas draugas vyras. O juk sunkumų kyla ir santuokoje, tad su sutuoktiniu nėra lengva apie viską kalbėti (bent iš pradžių).
Čia iškelta problema yra tikrai aiški, bet koks būtų jai sprendimas, kaip tada rasti tą draugą? Kokia kaina mokama jo ieškant ir kiek kainuoja jį išlaikyti?
To Patrikas tikrai nepamiršo ir antroji seminaro dalis ir buvo apie tai. Kaip pasiūlymą, kadangi tai krikščioniškos bendruomenės seminaras, pateikė krikščionišką būdą - susirasti maldos draugą. Čia vėlgi yra perspėjimas tiems, kurių mastymas siauras arba kategoriškas - jei labai priešinatės bet kam, kas turi nors kvapą religijos - siūlau neskaityti ir negaišti laiko. Tiesiog perspėju, nes pažįstu žmonių, kurie net negali išklausyti nuomonės, net jei ir jos nebūtina priimti.
Tęsiu.
Maldos draugas - tai toks žmogus, su kuriuo aptari reguliarų laiką, pvz, kas savaitę ar kas dvi ir tokiu grafiku vis susitinki. Susitikimų metu kalbi apie savo problemas, nuopolius, sunkumus ir prašai to draugo pasimelsti už tave. Tada tą patį daro maldos draugas. Esmė - pirmą kartą pasipasakoji, kad va, aš, pvz, žiūriu gal kiek per daug televizoriaus ir žinau, kad man tas ne į naudą, bet negaliu sustot. Kitą kartą drąsiau ir atsiveri dar šiek tiek. Pvz, žinai, kartais aš tą televizorių žiūriu ir gana vėlai, o ten rodo tokius kanalus, kurių man tikrai nederėtų žiūrėti. Kitą kartą jau gal pasakai, kad yra dalykų, kurių negali nežiūrėti, nors žinai, jog tau tas tikrai kenkia. Čia visi supranta apie ką aš. Taip, metai po metų sukuri tikrai stiprią draugystę, kuri tave išmokina kaip ugdyti tikrąjį intymumą - draugystę, kuri paliečia ir širdis. Kuomet pažįsti ne tik ką žmogus mėgsta bet ir koks jo gyvenimas buvo, koks jis yra ir ką jis jame daro blogai. Tuo pačiu maldos pagalba stengiesi vienas kitam pagelbėti, suteikti stiprybės.
Pats Patrikas pasakojo, kad turi du tokius draugus ir jie pastoviai vienas kitam gelbėja. Pats Patrikas buvo įniukęs į nedoruosius filmus, tad jo maldos draugai labai padeda susitvardyti to nebežiūrėti. Patrikas susitarė, kad tiems draugams per susitikimus padaro net savotišką ataskaitą kaip jam sekėsi, nes jis nori jausti spaudimą, kad jokiu būdu negali grįžti prie senojo savęs. Taip pat jis turi programėlę, kurios negali ištrinti, o panaršius po internetą, kas kažkiek laiko, interneto adresai, kurie buvo atidaryti, išsisiunčia jo draugams ir tada Patrikas aiškinasi kodėl buvo ten ar ten. Galbūt kitiems tai atrodo kaip žaidimas, tačiau Patrikui tai labai padeda.
Žinoma, yra daugybė vyrų, kurie nėra religingi, kuriems toks sprendimas atrodo juokingas, kvailas ar panašiai, tačiau tiesa yra viena - tikintys žmonės yra labiau linkę atverti širdį ir tai daryti noriai. Plius tikintys žmonės, manyčiau, geriau ir jautriau supranta, jog yra pažeidžiami, kad galbūt elgiasi nederamai, kad kažką skaudina ir kad kažką reikia su tuo daryti. Dėl to maldos draugas turbūt būtų mažiau linkęs smerki už nuodėmes, nes pats supranta, kad visi yra nuodėmingi ir gana silpni kovoti su savimi.
Vienaip ar kitaip - toks metodas man pasirodė labai įdomus ir pats nejučia pradėjau mąstyti apie draugus, kuriems galėčiau skambinti ir pasisakyti, kad kažkas negerai, kad kažką padariau ko tikrai gailiuosi. Kaip kad Garazhe nerūkoma grupė dainavo savo dainoje ,,Šventės baigtos" - ,,...tiek daug numerių, bet kam iš jų pasukt, jeigu tiesiog chujova..." - išsakyta aštriai, bet taikliai.
Su ta mintimi ir baigiu šį straipsnį. Linkiu visiems apsimąstyti kiek ir kokių draugų turite, kuriems galite išsisakyti koks esate. Kiek ar kurie iš jų jus už tai smerktų, kurių akyse kristumėte, prarastumėte savo autoritetą, o tuo pačiu - su kuriais ir laikosi jūsų draugystė vien dėl to, kad turite susidaręs gerą įvaizdį apie save. Gal kažką tai paskatins ir ieškoti savo maldos draugo, su malda ar be jos. Bet kad tai augintų intymią draugystę.
Panašūs įrašai
Vyriškumas per video
Jau kurį laiką galvoje kirbėjo mintis surinkti į vieną vietą kelis video, kurie man pulsuoja vyriškumu. Ir jei kas paklaustų kas man tuose v ...
Kodėl kompiuteriniai žaidimai nesiderina su vyriškumu?
Skaityta 2571 kartų.
Kompiuteriniai žaidimai. Aš tikrai įtariu, kad beveik visi vaikinai, kurie vaikystėj / paauglystėj turėjo kompiuterį ( šiaip, net ir tie, ku ...
Komentarai
Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!