Patarimai kodėl verta naudoti barzdos priežiūros priemones
Barzda ir ūsai - dvi opios temos, kurias su klasiokais maždaug 9 klasėj apkalbėdavom bent kartą į savaitę. Buvo ir nerašytos varžytuvės - pas ką ilgesnė "barzda" užaugs. Ir tada buvo taip, kad pusiau balti pūkeliai kėlė visiems kietumo jausmą.
Bėgo metai, viešėjo mano pačio barzda ir ilgainiui supratau tris dalykus:
1. Man nuskilo, kad genetiškai aš turiu gana geras galimybes turėti vešlią barzdą. Ne pačią dailiausią, bet tokią, kokią dar norisi turėt.
2. Man turėti barzdą patinka ir aš ją laikysiu visada. Per trejetą metų buvo keli pasiryžimo šuoliai, kada sumąsčiau, kad aš jau pakankamai brandaus veido, kurį būtų galima visiems parodyti. Tą pačią dieną, net neišėjęs iš vonios supratau, kad stipriai suklydau. Stipriai. Kitaip tariant - baby face tuos, kurie augina barzdą, sekios visą gyvenimą :D
3. Norint turėti ne švitrinio popieriaus gabalą po smakru, o minkštus ir kvepiančius plaukus reikės griebtis priemonių. Ir ne šiaip galvos šampūno.

Visi šie dalykai man į galvą atėjo tokia eilės tvarka, kokią ir surašiau. Po trečiojo punkto pradėjau domėtis kokios būna priemonės barzdos priežiūrai, kam jos skirtos ir kiek kainuoja.
Labiausiai šokiravo kai pamačiau barzdos aliejų kainas. Už nepilno 100 ml buteliuką kai kada galima sumokėti ir po 50 eurų. Tikrai, iš pradžių tai atrodė idiotizmas, tačiau kai nusipirkau bandomąjį aliejų, supratau, kad tie 50 eurų yra tikrai ilgalaikė investicija. Straipsnio eigoje paaiškės kodėl.

Šiandien nekalbėsiu apie skutimosi priemones. Dėmesį skirsiu tik barzdos "išlaikymui".
Priežiūros priemones būtų galima išskirti į tris grupes:
1. Šampūnai;
2. Kondicionieriai;
3. Aliejai.
Tikrai nesuabejočiau, kad yra dar ir kitokių, tačiau pagrindinės būtų šitos trys. O dabar apie kiekvieną.

Šampūnai
Barzdai skirti šampūnai yra kitokie nei galvos plaukams. Patys barzdos plaukai yra storesni, kietesni, jų yra mažiau, dėl to ir priežiūra skiriasi. Taip pat, galvos šampūnas netinka ir todėl, kad nuo jo barzda gali pradėti pleiskanoti. Man tas tikrai pasireiškia, todėl po kelių bandymų galvos šampūno tiesiog nebenaudoju. Tad reziume - norint pradėti rūpintis barzda - jai turi atsirasti vietos spintelei atskiram šampūnui.

Kondicionieriai
Šampūnas plaukus išvalo, tačiau suminkštinti, sudrėkinti ir sušvelninti plaukus yra kondicionieriaus paskirtis. Jis yra antrasis etapas visoje priežiūros eigoje ir, tuo pačiu, sakyčiau, kad antras pagal svarbumą po šampūno. Asmeniškai man jis tikrai gali pakeisti ir aliejų, o aliejus jo - ne.

Aliejai
Aliejai - pagalbinės priemonės, kurios minkština barzdą, ją pamaitina ir suteikia gerą kvapą. Kondicionierius taip pat yra gerasis draugas, suteikiantis aromatą, tačiau aliejus su tuo susitvarko geriau + jo padarytas minkštumo efektas išlieka ilgiau.


Esmė kas yra kas jau turėtų būti aiški, o dabar prie reikalo - kam apskritai reikia tai naudoti. Pats eilę metų nieko nenaudojau, aplinkinių kalbose apie tokias priemones taip pat nieko negirdėjau. Ir pats dabar nesuprantu kodėl. Ar dėl to, kad maža informacijos apie to naudą, ar tie, kas neaugina tikrai galingų barzdų, nemano, jog mažyte, keletos dienų barzda reikia rūpintis.
Buvęs ir nesirūpinančio, ir besirūpinančio žmogaus pozicijoje - noriu skelbti žinią - vyrai, jei nenaudojate barzdos priežiūros priemonių - pradėkite.
Lietuvoje yra bent 4 internetinės barzdos priežiūros priemonių parduotuvės, kurias apžiūrėjau ir supratęs, kad jose pigiai neprasisuksiu nusprendžiau ieškoti bandomųjų priemonių kosmetikos "maximose" - Droge, Kosmadoj, Kristianoj ir pan. Apvaikščiojęs kelias iš minėtų parduotuvių galiausiai savo pirmąsias priemones įsigijau Kosmadoj. Tai buvo Gummy kompanijos priemonės, kurios man kainavo ~7 eurus (kondicionierius ir aliejus. Šampūno nebuvo). Jau pirkdamas net ne pagal kainą mačiau, kad "Gummy professional" nėra taip professional, tačiau mokėti keliasdešimt eurų už priemones kurių veiksmingumas man dar buvo ant klaustuko - ne ne ne.
Grįžęs iš karto abi priemones išbandžiau ir iš vonios išėjau su didele šypsena bei klausimu - kodėl to nenaudojau anksčiau. Jau po kondicionieriaus panaudojimo barzda iš karto pasidarė minkšta ir nerealiai skaniai kvepianti. Užtepus aliejaus (saikingai!) tas efektas išsilaikė visą dieną. Ir nuo to karto pradėjau tas priemones naudoti kelis kartus per savaitę. Ir patikėkit - žmonai irgi patinka kvepianti, minkšta barzda.

Dabartinės minėtos mano priemonės atrodo taip (norintiems išbandyti):
Barzdos priežiūros priemonės | vyriskumas.eu
Ir etiketė nuo kondicionieriaus:
Barzdos priežiūros priemonės | vyriskumas.eu

O barzda tuo laikotarpiu atrodė taip:
Barzda | vyriskumas.eu

Barzda | vyriskumas.eu

Barzda | vyriskumas.eu

Nebuvo kažkas galingo, tačiau kaip man - toks ilgis ribinis, kadangi neturiu vešlių ūsų. Tai štai, mano istorija tokia. Negalėjau nepasidalinti atradimo džiaugsmu ir jei ką nors iš jūsų įkvėpsiu pabandyti ir atrasite ką nors gero - lauksiu pasidalinimo atradimais.
Ir paskutinis patarimas - jei pirksite aliejų, tuomet rekomenduočiau tikrai nepagailėti laiko išsirinkimui, nes naudosit jį ilgai. Bonkutė nors ir nedidelė, bet naudoti reikia tik po lašą per kartą, tad prailgs..

See ya
Panašūs įrašai

Mintys po seminaro apie suklastotą intymumą
Gražią dieną, gentleman'ai. Prieš savaičikę ar kiek daugiau rašiau straipsnį su kvietimu į seminarą vyrams, kurio pagrindinė tema buvo „S ...
Nemoku = ne vyras?
Turėjau tokią situaciją. Na, tiksliau - mačiau iš šono. Mano pažįstamo žmogaus mergina nusipirko sekcijos komplektą. Didelį ir gražų. Jį su ...
Skaityta 3713 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!