Ką vairuoji - toks vyras ir esi
Automobiliai. Greitis. Variklio garsas. Prasikuisimas visą dieną prie kokios nors vienos detalės keitimo, bet geras jausmas, kai žinai, kad tiek tavo darbo įdėta vardan to mechanikos stebuklo, kuris taip pakeitė pasaulį.

Automobiliai buvo, yra ir bus tai, kas daugelį vyrų veda iš proto. O ar kada nors susimąstėt kodėl? Aš buvau susimatęs ir ne kartą. Susimąstęs, pavyzdžiui, kodėl šis, tikrai baisiai atrodantis Fiat Multipla

Fiat multipla  | vyriskumas.eu

Atrodo apgailėtinai palyginus su kokiu Audi A9

Audi A9  | vyriskumas.eu

ir nesuradau atsakymo sau. Iš esmės, jie abu yra metalo gabalai ir tiek. O kodėl nuo vieno negaliu atitraukti akių, o kitas – tik sukelia juoką ir apmaudą. Na bet kad ir kokia čia ta mistika veikia vyrišką mąstymo aparatą, tiesa yra viena - automobiliai traukia vyrus. Ir automobiliai nuo pat sukūrimo buvo šalia vyrų. Nesigilinau, tačiau neabejoju, kad pirmuosius automobilius kūrė jei ne vien vyrai tai beveik vien vyrai.

Senovinis automobilis  | vyriskumas.eu

Juos vairavo vyrai, jais žavėjosi vyrai. Ir net neįsivaizduoju kaip, bet pripažinkim – automobiliai tapo savotišku vyriškumą pagrindžiančiu dalykėliu. Galbūt dėl to, kad pirmuosius automobilius galėjo vairuoti tik įtakingi ir turtingi vyrai, gal dėl to, kad tik mes jais mokam taip tyrai žavėtis, gal dėl kokių kitų priežasčių, bet automobiliai yra tai, kas tave gali padaryti rimtu (tik nežinia iš tikrųjų ar dirbtinai).
Aš pats automobiliais rimčiau susižavėjau tik gal prieš kokius 5 – 6 metus. Tada pradėjau atkreipti dėmesį, daugiau domėtis ir išsirinkau mano širdžiai artimiausią modelį ar gamintoją. Tada greit pajutau kas yra „kieta“ pasak daugumos – tai, kas niaukta, kas yra aštrių linijų, su kuo eina gerai driftint (užuomina – RWD, AWD). Ir man nereikėjo sakyt, kad kokie BMW yra labai vyriškas automobilis. Užtenka pamatyti:

BMW  | vyriskumas.eu

Atrodo, net koks nors paprastas kūdas vaikinukas su languotais marškiniais išlipdamas iš tokios mašinos atrodo kietai. Tie, kurie facebooke coveriuose užsideda fotkes, kuriose yra prie automobilių, juose ar pan – gali atrodyti rimtai.

BMW burnout  | vyriskumas.eu

O dar kur tos nuotraukos, kuriose panos pačios skėčia kojas, jei šalia stovi BMW:

BMW  | vyriskumas.eu

Ir visos tokios nuotraukos, video, filmai, pasakojimai ir pačių bachūrų sukurtos taisyklės, kad krūtas bičas turi turėti rimtą mašiną, gal net tokią, dėl kurios dirba, kad ją išlaikytų - sukuria iliuziją, kad žodis „automobilis“ yra vos ne lygiavertis žodžiui „vyriškumas“.
Man pačiam yra buvę situacijų, kada blogai suvairavau, kada kažko elementaraus nežinojau apie automobilius, kada neturėjau savo automobilio, kada pasakiau, jog mane nelabai jie domina – buvo situacijų, kada kvailai pasijaučiau. Nevyriškai. Buvo laikai, kada mokykloje buvo šiek tiek pavydu kai koks klasiokas su mašina važinėja, ant stalo pasideda raktelius ir žino, jog jie atrakina to „arkliuko širdį“. Bet tie laikai praėjo, sutaupiau pinigų, nusipirkau savo žirgą. Į jį investavau ir man pasisekė, kad tai darydamas turėjau galimybę būti šalia meistro, kuris daug ko pamokino. Pamokino to, dėl ko kažkada apsikvailinau ir jaučiausi nevyriškas. To, ko nežinojimas dabar vargu ar mane priverstų pasijusti nevyriškai.
Bet yra vienas bet – pirkau audi. Jau iš senų laikų pajutau trauką Audi gamintojui ir visada prie jo likau. Buvo šuolių, kada ir į Subaru dairiausi, bet čia buvo poros dienų reikalas. Išsirinkau Audi A4 B5. Ieškojau pusę metų ir gavau svajonę – juodą ir dar AWD. Galas niauktas, atrodo viskas piktai – osom. Sėdžiu, važiuoju ir jaučiuosi gerai. Burbia, baudžia kelius – taip, kaip svajojau. Taip – buvau ir aš pasidavęs tam vyriškumo stereotipui. Pasidaviau manydamas, kad gal mane tai padarys kietesniu, kad taip gal kompensuosiu tą automobilio troškimą kai dar buvau mokykloje. Iš pradžių tikrai buvo jėga, negalėjau ja atsižiūrėti.
Bet praėjo keli mėnesiai ir dabar tiesiog sėdu ir važiuoju. Ir susimąsčius – kvailoka. Kvailoka, kad maniau, jog atrodysiu kiečiau, jog būsiu nors per juodų durelių juodymą vyriškesnis. Dabar tiesiog eidamas link jos žaviuosi tokiu vokiečių kūriniu, džiaugiuosi, kad pavyko per pusę metų išlaukti tokio reto varianto, džiaugiuosi, kad išvis turiu galimybę su kažkuo važiuoti.

Šiuo įrašu norėjau pasakyti, kad esu įsitikinęs, jog be manęs buvo, yra ir bus dar tūkstančiai tokių vyrų, kurie gyvena manydami, jog rimtai atrodantis automobilis prideda vyriškumo. Bet siūlyčiau susimąstyt ar tai tikrai vyriškumas, ar tik gero skonio turėjimas. Susimąstyt ar automobilis padaro vyriškesniu ar nešamos atsakomybės, padaryti darbai ir statusas visuomenėj. Ar tai, kad žinai jog tau dinginėja automobilio galia dėl turbinos geometrijos apsinešimo tave daro vyrišku ar ne.
O prieš miegą desertėlis Audi S5 :}

Audi S5  | vyriskumas.eu
Panašūs įrašai

Kodėl kompiuteriniai žaidimai nesiderina su vyriškumu?
Kompiuteriniai žaidimai. Aš tikrai įtariu, kad beveik visi vaikinai, kurie vaikystėj / paauglystėj turėjo kompiuterį ( šiaip, net ir tie, ku ...
Nemoku = ne vyras?
Turėjau tokią situaciją. Na, tiksliau - mačiau iš šono. Mano pažįstamo žmogaus mergina nusipirko sekcijos komplektą. Didelį ir gražų. Jį su ...
Skaityta 3528 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!