Savaitgalio „Sutuoktinių susitikimai“ apžvalga
Prieš keletą savaičių sudalyvavau labai įdomiame savaitgalyje (o rašau tik dabar, vaje).
Tai Šeimos centro ilgus metus organizuojamas rekolekcijų savaitgalis sutuoktiniams.

Nieko nelaukiant, promo tekstas, išimtas iš Facebook event'o apie tokį savaitgalį, kuriame dalyvavau:

Jei per įvairius darbus nerandate laiko sau ir savo sutuoktiniui (ei);
Jei nesusikalbate;
Jei manote, kad Jūsų santuoka „normali“ ir nieko kito nenorite;
Jei Jūsų santuokinis gyvenimas tapo „pilkas“;
Jei nieko naujo nebesitikite iš jo (jos);
Jei norite tobulėti, – tai šie „Sutuoktinių susitikimai“ kaip tik Jums!


Sutuoktiniu susitikimai | vyriskumas.eu

Programą veda trys - keturios poros, kurios santuokoje yra tikrai gražų laiką - 20, 30 metų ir panašiai. Visos tos poros dalinasi pasakojimais apie savo gyvenimus, dalina patarimus ir veda praktikas. Pasakojimai tikrai labai stiprūs, nuo mažų barnių iki didelių tragedijų ar labai sunkių laikotarpių, per kuriuos abu sutuoktiniai išliko kartu ir visą tai pergyveno.

Praktinių užsiėmimų, kurių tikrai labai daug, metodika yra paslaptis. Kiekvieno, kuris sudalyvauja savaitgalyje, prašoma nepasakoti apie šią metodiką, nes ji gali atbaidyti potencialius dalyvius (ypač vyrus :D). Iš tokio sakinio bet kas gali susigalvoti keistų dalykų, tačiau iš savo pusės galiu pasakyti - viskas ten labai normalu ir labai labai labai labai labai naudinga.

Temų - begalė. Iš pradžių, sužinojus kiek visko reikės su sutuoktine aptarti, pasidaro baisu, kad per tokį savaitgalį pervargsi, tačiau į tą veiklą įsisukus viskas eina čiki piki. Įdomu kokios temos? Prašau, štai jums ir temos (maždaug trečdalis):

  • Kodėl aš čia atvažiavau? Ko aš tikiuosi iš šio susitikimo? (į tokį atsakyt - kaip siemkę išgliaudyt);

  • Kas man labiausiai patinka tavyje ir kokius man tai jausmus sukelia? (ok, čia jau reikia pamąstyt + neišsigąsti žodžio jausmus);

  • Kokios yra mano kaukės, iškreipiančios mano ryšį su sutuoktiniu? (jau rimčiau?);

  • Kokiu jausmu man sunkiausia dalytis su tavimi? (sugalvot gal ir lengva, bet pasakyt - ne, nes dar tą reikia ir aptarti);

  • Pateik tris pavyzdžius ar įvykius, kai labiausiai jautei artumą sutuoktiniui (čia reikia galvoti apie dvasinį artumą ir ne apie tiesiog gerą laiką, bet konkrečiai - kada jauteisi labai suprastas ir artimas);

  • Kas mūsų santuokiniame gyvenime padeda sekti Kristų? (netikinčioms poroms atsakymas nebūtų ilgas, tačiau tokių porų ten, kaip supratau, daug neatvažiuoja);

  • Ką manau apie šeimos pagausėjimą, tavo ir mano tėvus, ko noriu iš mūsų bendro gyvenimo, ar priimu tave tokį, koks esi ir pan. (čia suplakiau daug klausimų į vieną bendrą punktą, tačiau jų esmė aiški - temos, kurias tikrai net ne visada sugalvotum).


Visos temos aptariamos tik porose, savo kambariuose ir prieš auditoriją apnuoginti sielos tikrai nereikia ( FYI ). Viskas trunka dvi dienas, su maitinimu, su poilsiu.

Kodėl apie tai rašau ir kuo tai siejasi su vyriškumu?

Geras klausimas, smagu, kad kažkas tokius užduoda (viliuosi, ne tik aš pats sau).

Todėl, kad vyrams ten reikia nuvažiuoti. Apskritai, mes, vyrai kartais kiek per paprastai žiūrim į santuoką. Per patogiai. Kartais vengiame kalbėtis su žmonomis, kartais tempiame temas, nes jos mums nepatogios. O ten vieta ir laikas, kurį tu padovanoji savo žmonai, o ji to tikrai verta! (ne, man L'Oréal už šitą šūkį nesumokėjo) Ji yra tavo žmona, žmogus, atidavęs savo gyvenimą. Ir tu ten kaip vyras nuvažiuoji, susiimi į rankas (ir į sielą) ir su ja kalbiesi. Ir kalbiesi tomis temomis, kurias tempei, apie kurias nenorėjai kalbėti, kurias bijojai aptarti arba iškeli pats tokias, kurios sėdi galvoje kurį laiką. Ir galiu užtikrinti - atsiriša ir protas, ir liežuvis.
Kitas dalykas - rekolekcijos, iš savo esmės, yra laikas, kuris skirtas žmogaus atsitraukimui, savęs susirinkimui ir pabuvimui su Dievu. Kadangi tai nėra tipiškas rekolekcijų savaitgalis, todėl ten 90% laiko būni ir skiri sutuoktiniui.

O ką man / mums daryti jei aš netikiu / netikime?

Važiuok. Niekas nieko ten daryti neverčia prieš savo valią ar įsitikinimus. Kaip sakiau - fokusas yra į sutuoktinius ir jų santykius. Ir pažiūros į religiją neturi būti kliūtis padovanoti tokį laiką savo žmonai.

Kas man labai patiko - matyti kaip vyrai keičiasi. Kaip kai kurie penktadienio vakarą sėdi susikaustę ir nekalbūs. Sekmadienį per pasidalinimą - kalba vos ne daugiau už kai kurias moteris. Damn, juk nėra daug progų pasisakyti apie savo dūšią kai tave išklauso, supranta ir nesmerkia. Visi vyrai ten kažką atrado nauja, kažko išmoko ir išėjo tikrai nesugaišę laiko.

Vienas vyras pasidalino, kad turėjo rinktis tarp renginio, kurio laukė pusę metų, tarp kažkokio dar įvykio ir šio savaitgalio. Pasvarstė ir matydamas kaip jo žmona to nori, sutiko važiuoti čia. Ir ką, jaučiasi laimingas ir nesuklydęs. Nors visą laiką sėdėjo nekalbus ir užsimąstęs. O kai prabilo - pasidarė aišku, kad laikas praėjo teisingai.

Kitas vyras irgi įdomiai pasisakė. Pasakojo, kad jam žmona pasiūlė atvažiuoti į tokį savaitgalį ir jis permąstęs, kad tai bus savaitgalis ir jame reikės kalbėti apie jausmus - persigando. Būdamas ne išimtimi - išvažiavo laimingas ir išsikalbėjęs su žmona.

Paskutinis mažytis dalykas, kuris man paliko įspūdį - vienas vyras, kuris buvo vedančiojo vietoje, pasakojo kaip pats prieš, atrodo, 11 metų pirmą kartą atvažiavo į tokį savaitgalį ir jam reikėjo parašyti laišką žmonai (buvo tokia užduotis). Sėdėjo jis, žiūrėjo pro langą ir nežinojo net nuo ko pradėti, nekalbant apie visą turinį. Santuoka buvo ant iširimo ribos. Po to savaitgalio praėjo tie 11 metų ir ta pora dabar patys veda tokį savaitgalį. Žodžiai kalba patys už save...

Epilogas

Skaitytojau (viliuosi, vyriškos lyties), dabar pat susirask internete Šeimos centrą, kada bus artimiausias toks renginys (būna apie 4 kartus per metus) ir vežk į jį savo žmoną! Ir nebūk tas iš 90% vyrų, kurį atsitempė žmona. Tu atsivežk ir nelauk kol reikės ten važiuoti reabilituoti santuokos po 20 metų problemų, kurios buvo slepiamos ir auginamos.

Va taip va!


Prityngintiems ieškoti internete - nuoroda, kurioje rasite info apie artimiausius tokius savaitgalius.
Panašūs įrašai

Bedfordshire Beard Co - Tobacconist barzdos prausiklio apžvalga
Tabakas, įvairūs medžiai, oda - kvapai, kurių dažniausiai ieškau barzdos priežiūros priemonėse. Kol kas, tabako ir odos kvapų randu rečiaus ...
Vyrai mokosi iš vyrų 3 - įspūdžiai
Savaitgalį dalyvavau tikroje vyriškumo bomboje - „Vyrai mokosi iš vyrų“ mokymuose. Tai jau trečią kartą iniciatyvių vyrų organizuojami mokym ...
Skaityta 2632 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!