Įspūdžiai po seminaro "Tik vyrams"
Netrukau sulaukti rugpjūčio 28 dienos, kuomet įvyko vyrai.eu įkūrėjo Donato Kantakevičiaus seminaras vyrams.
Tai buvo diskusijos forma parengtas galbūt greičiau net susitikimas, labai neformalus, vyriškas susitikimas, kurio pradžią vainikavo labai įdomus faktas - dalyvių vyrų buvo daug mažiau nei moterų, klausiusių ar galėtų dalyvauti ir jos. Ir iš šio fakto išėjo tema - kodėl vyriškumo tema yra aktualesnė moterims nei vyrams. Variantų daug, o išvados priėjom tokios - šiuolaikiniai vyrai pameta savo kaip dvasinio vedlio pareigą ir viską pradeda perimti moterys. Jos turi puoselėti šeimos dvasingumą, vienišos auginti berniukus, atlikti savo nevalingų vyrų darbus, dėl to ieško tokių seminarų, kad suprastų vyrus arba galbūt kažkaip galėtų juos atsitempti į tokius seminarus.
Kitas įdomus faktas - į vyrų stovyklas registruojamasi noriai (praktika), o į seminarus (kur reikia diskutuoti) - vangiai.

Viso seminaro pagrindinės temos buvo tokios:
1. Iššūkiai, su kuriais susiduria vyrai.
2. Kaip pasikrauti vyriškos energijos?
3. Kaip berniuką užauginti tikru vyru?
4. Vyriškos bendrystės svarba.

Neišsiplėčiant norisi pasidalinti visų temų santrumpa.

Primu klausimu diskutavom apie jau minėtą situaciją, kad vyrai labai vangiai domisi saviugda, vyriškumu, bendryste. Ta bendrystė paliko pokalbiai bare arba kad ir kitose vietose, tačiau su alum ir diskutuojant tik apie sportą, darbą ir pan. Bet išvykos kad ir į gamtą kokybiškai pabūti tik tarp vyrų - matyt, tik žvejai ir medžiotojai užsiima kažkuo panašiu (nors nesu dalyvavęs rimtose tokiose išvykose, tad gali būti, kad ir nepataikiau su pavyzdžiais, mat tikrai yra daug anekdotų apie žvejybą su buteliu ir žuvimi iš Maximos :D). Dar plėtojom temą tuo, kad buities įrengimas palikęs daugiau moterų klausimu, vaikai - moterų, rūbai - moterų (taip, liūdna, bet moterys perka rūbus vyrams...), o vyras palikęs toks kaip pinigų kalimo mašina. Ir žinoma, tai taikoma tikrai ne kiekvienam, nes yra tūkstančiai lietuvių, kurie yra puikūs darbuotojai ir puikios šeimų galvos. Bet ir mano pačio aplinkoje - labai daug priešingybių. Labai daug.

Antra tema apie energiją. Vyriška energija, kuri mus veda ir kuri su metais vis slūgsta. Ir slūgsta nuo pat mokyklos laikų. Donato išvesta statistika rodo, kad dabar 8 iš 10 berniukų auginami mamų. Nėra tėvo pavyzdžio. Prasideda mokykla. Mokytojos dažniausiai būna moterys. Tada visus 12 metų moterys berniuką stato į rėmus, tvardo, vertina ir pan. Po mokyklos ateina šeima. Jei vyras nėra stiprus iš savęs ir "gauna" stiprią žmoną - vėlgi, natūraliai valdžia atiduodama jai ir visa vyriška energija dingsta nė neprasiveržus per gyvenimą. Tad kaip jos pasikrauti?
Išeiti su vyrais ir turėti kokybišką laiką. Ne gėrimą, ne sėdėjimą mašinoj ir kalbėjimą apie darbus, moteris ir sportą, bet ėjimą kad ir į gamtą, kalbėjimąsi apie vienas kito problemas, sprendimo būdų ieškojimas, būrimasis į grupes ir darymas geros veiklos (kaip kad daro, pavyzdžiui, Veiklių žmonių bendrija), sportavimas - tai veiklos, kurios padeda auginti ryšį su kitais vyrais ir semtis energijos.

Kaip berniuką užauginti tikru vyru. Duoti jam pavyzdį. Kadangi dabar didelė dalis berniukų gyvena be tėvų, tas pavyzdys būna labai modifikuotas. Pavyzdžiui, sporto treneris, mokytojas, mamos draugas. Laimė, jei toks pavyzdys atsiranda. Bet jei jo nėra - tos pačios mamos turėtų jo ieškoti. Vyras auga kaip vyras tik tarp vyrų, ne tarp moterų. Nueikite į ofisą ir nueikite į kokį bokso klubą. Vyriškos energijos skirtumas bus akivaizdus.

Ketvirtoji tema - vyriškos bendrystės svarba. Pats apie tai nesu daug mąstęs, tačiau seminare ši tema gerai prakrutino smegenis. Donatas sumąstė kurti vyrų klubą, kuris būtų didelis įsipareigojimas, tačiau puiki terpė rasti vyrišką bendrystę. Tai bus klubas, kuriame lankymas bus kiek įmanoma labiau privalomas, bus išvykos su iššūkiais, o patys vyrai visada bus pasirengę vienas kitam pagelbėti bet kuriuo paros metu. Ar tokia bendrystė veikia - sužinosim po klubo steigimo ir kokių vienerių metų praktikos.
Pats irgi užsinorėjau suburti keletą draugų rimtesniam pasibūvimui gamtoje. Kas žino, galbūt pribrandinsiu mintį, o po to pasidalinsiu įspūdžiais kiek tai veikia ir paveikia.

Jei sudomino seminaro tema, yra įkeltas video, prašom:Jei sudomino pati Donato veikla, yra jo tinklalapis, prašom: vyrai.eu.

Jei domina pranešimai apie kitus panašaus pobūdžio renginius, prašom: renginiai vyrams.

Šiam kartui tiek.
Panašūs įrašai

B.Barber Beard wash barzdos šampūno apžvalga
B.Barber lentynose pastebėjau tik gana neseniai ir neblogai nuskilo, kad per Kalėdas gavau šį šampūną dovanų. Produktą priskirčiau pigesnei ...
John Eldredge – „Laukinis širdyje“. Pasidalinimas ištraukomis ir mintimis
Šis įrašas bus tokia kaip mini knygos recenzija su papostringavimais apie tam tikrus dalykus. Pagaliau baigiau skaityti John Eldredge – „La ...
Skaityta 2536 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!