Harald Braun - „Ką privalo žinoti šiuolaikinis vyras?“ Knygos apžvalga




„Nespręsk apie knygą iš jos viršelio“ - regis, būna atvejų, kuomet šia patarle vadovautis nereikia. Jei kam nors iš viršelio ši knyga neatrodo verta jūsų laiko - vuolia, jūs turit superinę nuojautą!

Bet apie viską iš pradžių.
Rašau tinklaraštį apie vyriškumą ir jo ugdymą. Knygos - viena geriausių metodikų tokiai veiklai vykdyti. Prieš keletą savaičių knygyne užmačiau knygą, kuri iš karto patraukė mano akį: Harald Braun - „Ką privalo žinoti šiuolaikinis vyras?“ Nu nu - gavoju. Pradedu skaityti anotaciją, kuri, pasirodo, geresnė už pačią knygą:

Ką turi žinoti šiuolaikinis kosmopolitiškas vyras, kaip jis turi elgtis, kaip užimti geriausią poziciją kovodamas dėl patogiausios vietos prie socialinio lovio?
Ar reikia jam skusti kojų plaukus, atostogauti Maljorkoje, ar gali jis leistis į kompromisus asmeniniuose santykiuose?
Koks automobilis yra iš tikrųjų kietas ir ką vyras turėtų galvoti apie silikonines krūtis?
Tiek daug klausimų ir tiek nedaug teisingų atsakymų, prie kurių būtų galima pažymėti varnelę...


Skamba aktualiai ir tikrai sukursto smalsumą, tiesa?

Harald Braun - Ką privalo žinoti šiuolaikinis vyras | vyriskumas.eu

Apie autorių daug informacijos neradau, mat jis vokietis, o tokiu vardu ir pavarde yra vokietijos diplomatas, kuris užpildo visą paieškos rezultatų srautą. Bet iš vokiečių kalbos šiaip ne taip iškapsčiau tiek: Harald Braun, gimęs 1960 m., yra profesionalus futbolininkas Hamburge. Jam nei vienas klubas nemoka už jo žaidimą. Dirbo įvairių žurnalų redaktoriumi, dabar rašo knygas bei yra kelionių ir kultūros žurnalistas.

O dabar apie pačią knygą.
Turbūt daug kam (kaip ir man), kyla klausimas kas yra kosmopolitiškas vyras. Juokinga, tačiau knygos autorius taip ir neatsako. Yra įžanginė pastraipa, kurioje bandoma kažką apie tai pasakyti, tačiau pasidaro aišku tik viena - kosmopolitiškas = pasaulinis. So?
Toliau paaiškinama, kad tai yra knyga, kuri pateikia daug autoriaus gyvenimo istorijų, keletą patarimų. Taip pat joje kalbama apie gerus automobilius, futbolą ir kitus vyriškus dalykėlius.

Ok, skaitom.
Po dvidešimties puslapių supratau, kad klydau. Taip skaudžiai klydau pirkęs šią knygą, kad net kyla absurdo juokas. Na, bet kad jau pradėjau - reikia baigti. O ir aprašęs galbūt kažkam pagelbėsiu sutaupyti laiko neskaitant šito pop'so.

Šią knygą galima pavadinti pop'su. Tai lyg lietuviškos muzikos Stano arba Vudis. Su pavadinimu lipama ant vyriško ego, sukeliant seriją klausimų: „ar tu tikrai žinai viską, ką turi žinoti vyras? O ar tu šiuolaikiškas vyras? Ar tu kosmopolitiškas? Nes dabar klasiškų nebereikia, dabar reikia spėjančių su pasauliu - pasaulinių vyrų“. Džiaugiuosi tik tuo, jog užkibau ne tik ant pavadinimo, bet ir pusiau ant to, jog noriu skaityti viską, kas parašyta lietuvių kalba apie vyriškumo ugdymą, o su surinktomis žiniomis ir ta literatūra turiu aukštesnių planų, apie kuriuos einant laikui tikrai sužinosite.

Knyga turi daug nedidelių skyrių, kurie liečia tokias temas: alkoholis, automobilis, lova, mobilumas, šampanas, viešbutis, plaukai, kosmetika, poezija, kelionės, moralė, seksas, meilė, televizija, savižudybė, gyvūnija (o tiksliau - apie seksą tarp gyvūnų), vynas ir pan.
Ko gero, didžiausia šitos knygos problema - joje labai labai didelė dalis straipsnių iliustruota pavyzdžiais iš vokiečių arba amerikiečių aktorių / futbolininkų / kitų žinomų žmonių gyvenimų, kurie eiliniam lietuviui tikrai nieko nesako. Keletas skyrių apskritai buvo apie tokius žmones. Atrodo, kad tai jokia problema?
Išrašysiu pavyzdinę pastraipą, kurią skaitydami galite apsimąstyti ar knyga, prikimšta tokių pastraipų tikrai būtų verta jūsų laiko:

< ... >Willy Brandtas? Didis politikas, 8-ojo dešimtmečio Vokietijos federalinis kancleris. Didelis eskalacijos šaltojo karo metu mažinimo ekspertas. Aišku, tai plačiai žinoma. O ar kas atsimena, kodėl gi tas nuostabusis Willy 1974 m. turėjo atsistatydinti?
Atsakymas: dėl savo asistento Guillaume'o, kurį 1972-1974 m. Brandtas buvo priėmęs į darbą. Paaiškėjo, kad Guillaume'as (kaip Gunthneris Brohlis) atlyginimą gaudavo ne tik Bonoje, bet dirbo ir buvusios VDR Rytų Berlyno agentu. < ... >


Skaitant knygą susidaro įspūdis, kad pasak autoriaus, šiuolaikinis vyras turi žinoti, kad yra modelis Jasmine Mandez, kuri už 200 eurų spardo klientams į tarpukojį, žinoti daugelio garsių žmonių citatų apie alkoholį, keletos žymesnių užsieniečių klaidų, kurios buvo išjuoktos žiniasklaidoje, žinoti, kad yra toks Coutts bankas, kuris skirtas tik tiem, kas turi labai daug pinigų, žinoti autoriaus nuomonę į kojų plaukų skutimą, plikimą (tiksliau jo maskavimą), savižudybę, viešbučius, žinoti pasenusią informaciją apie keletą šalių, žinoti kaip mylisi raganosiai ir pan. Vyriška, tiesa? Tokios žinios tikrai tikrai ugdo vyriškumą. Tikrai. Labai.

Vis tik negaliu būti visiškai neigiamas ir sudėti šią knygą į šuns dienas, nes ji man nepatiko. Pateikiama tikrai ir gana neblogų, įdomių ir naudingų faktų ir istorijų. Pavyzdžiui: 5 brangiausi pasaulyje vynai ir kodėl jie laiko tokią kainą, keletas aukščiausios klasės restoranų ir kas juose yra išskirtinio, kiek uždirbo Hario Poterio rašytoja ar kiti žmonės, sukūrę žymiausius pasaulio dalykus, keletas pačių pavojingiausių pasaulio šalių ir panašiai.

Bet deja, daug gerų pavyzdžių pateikti negaliu. Varčiau knygą pirmyn ir atgal, kad vėl surasti kas buvo gero, tačiau..
Nenoriu būti heiteris, nekęsti visko, kas yra šioje knygoje, tačiau žiūrint iš literatūros, kuri turi auginti vyrą, prizmės - tai yra pop'sas. Pigus, užsienietiškas skaitalas, kuris neturi aiškios esmės, kuris neturi moralo, kuris pritaikytas tikrai ne Lietuvai (nes beveik visi pavyzdžiai apie konkrečius užsieniečius), kuris perskaitytas nepalieka nei vau, nei užrašų asmeninėje knygelėje.

Reziumė

Jei norite lengvo skaitinio su įdomiais, paprastais, kartais šmaikščiais faktais / komentarais - pats tas. Jei norite kažko, ką perskaitęs pasijaustumėte dvasiškai arba psichologiškai paaugęs - verčiau rinktis kitą knygą lentynoje.
Panašūs įrašai

Vienašmenio Menrock skustuvo apžvalga
Gana ilgą laiką norėjau išbandyti vienašmenį skustuvą, dar kitaip vadinamą shavette. Žinoma, ateis laikas ir dviašmeniam, bet apie tai kitą ...
Shampoo Da Barbra barzdos prausiklio apžvalga
Šį kartą vyriskumas.eu eteryje - Renée Blanche barzdos prausiklis „Shampoo Da Barba“. Apie šį prausiklį norisi kalbėti konkrečiai ir trum ...
Skaityta 2344 kartų.        
Komentarai

Prenumeratos
Patiko straipsnis? Privertė susimąstyti? Galbūt norėtum greitai sužinoti kada bus parašytas naujas straipsnis? Tuomet įrašyk čia savo el. pašto adresą ir tave naujienos pasieks iš karto!